Home » Developeři » inComm

 

Interní komunikační systém inComm

Interaktivní interní komunikační systém, který komunikuje s uživatelem pomocí televizní obrazovky. Poskytuje libovolně programovatelné textové či plně grafické informace, placené a neplacené služby pro uživatele, televizní programy a placenou televizi (PAY TV) či VoD (video na přání). Jako televizní přijímače je možné použít v první řadě nejosvědčenější systémové televizory Philips, LG, Samsung a Panasonic, nebo libovolnou televizi.


  Vyzkoušejte si naši inComm-Demo aplikaci (9,3 MB)
 
Poskytované služby:
inComm poskytuje na obrazovce TV přijímače přístup
k široké škále služeb.
Uživatel si dálkovým ovladačem může nastavit buzení pomocí televizoru, objednat různé služby v rámci rezidence i mimo ni (čistírna, restaurace, sauna, kadeřník, masáže, umytí auta apod). Z recepce rezidence je možné posílat cílené vzkazy jednotlivým uživatelům nebo definovaným skupinám, vysílat evakuační zprávu v případě požáru či jiného nebezpečí. Uživatelé mohou pomocí TV přijímače posílat on-line požadavky na opravy nebo informovat o závadách, které je potřebné odstranit.Uživatel se může kdykoliv podívat na stav svého účtu (energie, nájem, atp.).

Funkce zábavy: Pomocí
bezdrátové klávesnice, vybavené funkcí počítačové myši, může mít uživatel přístup na internet, který se mu zobrazí na obrazovce televizoru. Brouzdání po internetu, vyhledávání informací, posílání a příjímání e-mailů nikdy nebylo tak jednoduché jako teď. Veškerý přenos dat uvnitř rezidence probíhá po koaxiálním rozvodu TV signálu a UTP. Další možností zábavy a relaxace jsou různé stolní a arkádové hry, ev. videohry, které je možné si na obrazovce televizoru zahrát pomocí herních konzolí, patřící do volitelné části systému.

PAY TV: Umožňuje
uživatelům sledování nejnovějších filmů z nabídky velkých filmových společností dle předem stanoveného programu. Provozovatel si může volně stanovit cenu a libovolně definovat přístupová práva uživatelů. V ceně filmů poskytnutých v rámci inComm jsou obsažené i licenční poplatky na promítání filmů. Je možné též nakonfigurovat i libovolný TV nebo satelitní program jako placenou službu. Video na vyžádání umožní uživateli, aby shlédnul film v době, kterou si zvolí on sám. U placených kanálů je možné nastavit i krátkou dobu ukázky zdarma. 

Speciální funkce: K systému
inComm můžete připojit webovou kameru, která přenáší živý obraz z libovolně zvoleného vnitřního či venkovního bodu, můžete instalovat na střeše domu malou meteorologickou stanici, která on-line přenáší snímané údaje o povětrnostních podmínkách na obrazovky televizorů. K jednotlivým stránkám nabídky je možné přiřadit různé zvukové efekty či hudbu a přes obrazovku může být zobrazen běžící text v libovolném formátu. Na stránkách nabídky se může promítnout i libovolný videoklip ve formátu MPEG ve velikosti cca. 1/4 televizní obrazovky.

Provoz systému
inComm: Systém je založen na nejkvalitnějších hardwarových komponentech a špičkové softwarové technologii. Operačním systémem je stabilní Linux, komunikace s TV přijímačem se řeší pomocí zásuvného interface, který je adresovaný podobně jako síťová karta u počítačů. Grafické zobrazení je řešeno formou html stránek, takže pro hosta poskytují plnohodnotné grafické zobrazení jednotlivých stránek a pro rezidenci umožní prezentovat svoje služby na nejvyšší úrovni. Systém je přes internet dálkově spravován, takže obsluha či údržba inComm je minimální.

Reference:

Lysá nad Labem, Zåhrada To je život

Bytový komplex 259 bytů
Realizace 2011 - 2013

  • Návrh komunikačního systému inComm

  • inComm bude umožňovat komunikaci mezi recepcí a obyvateli
    a obyvateli navzájem pomocí televizí. Navíc bude mít každý obyvatel přes inComm přístup na své vyúčtování, nabídky služeb poskytovaných v rámci are��lu i mimo něj, přístup na internet, sledování televizních a satelitních kanálů a půjčování filmů.

Cena realizace 7.000.000 Kč

Více informací zdeRezidenční komplex Na Slupi

Projekt komunikačního systému inComm pro 270 bytových jednotek

  • Interaktivní propojení jednotlivých bytových jednotek s recepcí

  • Vzájemná komunikace mezi nájemníky navzájem a mezi nájemniky a recepcí

  • Přístup na internet a elektronickou poštu

  • Distribuce TV a satelitního vysílání, půjčování filmů

  • Přístup na vyúčtování

  • Informování o novinkách a akcích v rámci areálu

Cena realizace 6.000.000 Kč

Více informací zde