Home » Novinky » RozhlednaChytrý byt za 2 dny

7. prosince 2010

Rozhledna  – Chytrý byt za 2 dny

Přijměte pozvání do našich nových kancelářských prostor, které vznikly z nádherného bytu s velkou terasou nad Prahou v 15. patře s výhledem na Vyšehrad a Pražský hrad. Kanceláře jsou vybaveny systémem inHome pro řízení digitální domácnosti a instalace trvala pouhé dva dny.

Máte-li zájem o návštěvu, zavolejte ještě dnes na 603 52 50 50 nebo napište na rozhledna@InsightHome.eu.

Kanceláře se nacházejí v posledním patře budovy na adrese Antala Staška 30/1560, Praha 4.

Prohlédněte si   více fotografií.

Inteligenci“ zajišťuje jeden z nejlepších a nejspolehlivějších systémů, americký systém Control4, který je součástí řešení inHome. Centrální jednotka obsluhuje topení, osvětlení, zabezpečovací systém, žaluzie, kamery, televize, satelit, audio a video systém.

Instalace systému inHome je takřka výhradně bezdrátová
a trvala v hotových prostorách pouhé dva dny.

Celý byt je možné ovládat a monitorovat vzdáleně pomocí téměř libovolného zařízení připojeného k internetu – počítače nebo „chytrého“ telefonu. V případě jakéhokoliv problému
jsme informováni prostřednictvím mobilního telefonu. Systém se ovládá velmi jednoduše
a intuitivně pomocí dotykového panelu,
iPadu, iPhonu, televize nebo centrálního dálkového ovladače.

Systém inHome je navržen tak, aby i v případě nepravděpodobného selhání zůstaly všechny funkce
kanceláří nedotčeny a bylo možné ji ovládat běžným způsobem.

Podívejme se společně na jednotlivé komponenty systému inHome.

Řídicí systém
inControl

Control4 představuje jeden z nejbezpečnějších a nejsnáze ovladatelných řídících systémů. Umožní vám propojit všechna dálková ovládání (televizi, video, set-top-box, zesilovač…) v jedno univerzální. Na každé televizi v bytě můžete mít k dispozici menu Control4. Fotografie, hudbu, internetová rádia nebo oblíbené filmy, které máte ve svém počítači nebo notebooku umí Control4 zobrazit, nebo přehrát v libovolné místnosti.

Začít můžete jednoduchým ovládáním obývacího pokoje a postupně přidávat hudební a filmové zóny, světla, řízení topení a chlazení a další funkce.

Díky systému máte kdykoli přehled o aktuální, týdenní nebo měsíční spotřebě plynu, elektrické energie a vody.

Mezi příjemné funkce Control4 patří například buzení v požadovaný čas tlumenou hudbou, postupné otevírání venkovních žaluzií, nastavení požadované světelné scény a zapnutí kávovaru… K řízení bytu či televize můžete také využít svůj iPhone či iPod. Kdekoliv na světě můžete zkontrolovat stav vašeho bytu, sledovat kamery nebo upravit hodnoty vytápění.

Orientační cena pro byt 3+kk: 95 000 Kč

Úsporná regulace topení
inSavings

Pomocí systému Synco living můžete snadno a rychle nastavit rozdílné teploty v jednotlivých místnostech svého bytu, aniž byste museli opustit obývací pokoj. Na centrální řídicí jednotce stačí nastavit požadovanou teplotu a spínací časy a systém udělá vše potřebné za vás.

Náročnější uživatelé mohou všechny funkce systému ovládat také pomocí vzdáleného internetového rozhraní nebo mobilního telefonu. Pokud vás na dovolené trápí nejistota, zda jste nezapomněli vypnout vytápění, můžete z internetové kavárny topný systém zkontrolovat a případně změnit jeho nastavení. Před návratem z dovolené pak stačí, když mobilním telefonem úsporný topný režim přepnete do normálního režimu a z týdenního pobytu na horách se tak vrátíte do příjemně vyhřátého domova.

Lze systémem bezdrátově ovládat jak servopohony na jednotlivých otopných tělesech, tak regulátory topných okruhů, kterými se řídí buď jednotlivé smyčky podlahového vytápění nebo otopná tělesa připojená přes centrální rozdělovač. Provozní teplotní režimy (Komfort, Standard, Útlum a Ochrana) mohou být nastaveny pro celou domácnost najednou. Navíc získáte přehled o venkovní teplotě a tlaku vzduchu.

Úspory se při použití systému Synco living pohybují mezi 20 až 30 procenty.

Orientační cena pro byt 3+kk: 38 000 Kč

Ovládání světel a žaluzií inRemote

Požadavky na to, čemu dnes říkáme moderní bydlení, se neustále zvyšují. Jedním z faktorů, který dokáže výrazně zvýšit jeho komfort, je bezdrátové ovládání světel nebo žaluzií.

Se systémem xComfort je možné upevnit vypínače na jakékoliv místo a jakýkoliv povrch. Díky bezdrátovému spojení s aktivním prvkem přímo na svítidle totiž nejsou součástí sítě s nebezpečným proudem. Konec hádkám o to, kdo půjde večer zhasnout – řešením je vypínač nalepený na nočním stolku.

Vypínač si můžete nechat připevnit přímo nad vanu či dokonce na sklo sprchového koutu. Je příjemné moci si ztlumit světlo během koupele – Systém xComfort s ním dokáže doslova kouzlit. Lze jej využít pro světelné scény, ovládat ho pohybem nebo ho použít k orientačnímu osvětlění prostorů. V případě vaší nepřítomnosti je možné nechat světla náhodně rozsvěcet a simulovat tak vaši přítomnost.

Ovládání žaluzií není o nic složitější. Při odchodu se automaticky zatáhnou, když však v zimním období vyjde slunce, automaticky se vytáhnou na sluneční straně, čímž sníží spotřebu energií. Pustíte-li si svůj oblíbený film a venku je ještě světlo, automaticky se zatáhnou. Ovládat se dají také vzdáleně, například z vaší kanceláře.

Orientační cena pro byt 3+kk: 42 000 Kč

Zabezpečení inSecurity

Kanceláře jsou vybaveny bezdrátovým zabezpečovacím systémem Jablotron OASIS, detektory kouře, pohybovými čidly a bezdrátovými kamerami. Zabezpečovací systém lze napojit na pult centrální ochrany nebo váš mobilní telefon.

Orientační cena pro byt 3+kk: 42 000 Kč

Kamerový systém inWath

Kanceláře jsou střeženy kamerami, které jsou napojeny na centrální videoserver, který nahrává záznamy jednotlivých kamer. Zároveň jsou kamery napojeny na panely a zobrazovány na televizích.

Orientační cena pro byt 3+kk: 35 000 Kč

Měření spotřeb energií inEnergy

Pomocí pulzního elektroměru a vodoměru jsou neustále monitorovány jak okamžité spotřeby, tak generovány týdení a měsíční přehledy.

Orientační cena pro byt 3+kk: 24.000 Kč

Dokonalý obraz a zvuk
inMédia

O perfektní obraz se stará špičková televize LOEWE Art 47 SL
a o dokonalý zvuk hybridní elektrostatická stereo souprava Martin Logan Purity .

Cena instalace: 280.000 Kč

Partneři projektu:

             

          

          SELENA