Home » Novinky » Chytrý byt za 2 dny

2. února 2010

Chytrý byt za 2 dny

Bydlíte a chtěli byste bydlet lépe? Chcete, aby vám to doma klapalo? Pořiďte si chytrý byt nebo dům za dva dny.

Společnost Insight Home, a.s. ve spolupráci se společností CTR group a.s.realizovala ve vzorovém bytě v bytovém centru Křižíkova 52, který byl již kompletně zařízen, instalaci inteligentního systému inHome pro řízení digitální domácnosti. Celá realizace přitom trvala pouhé 2 dny.

Inteligentní byt ještě nikdy nebyl tak na dosah. Stáhněte si prezentaci (785 KB).

 Máte-li zájem o návštěvu chytrého bytu, který se nachází v Praze 4,
 Antala Staška 30/1565, zavolejte ještě dnes na 603 52 50 50 nebo
 napište na rozhledna@InsightHome.eu. Více »


„Inteligenci“ bytu zajišťuje jeden z nejlepších a nejspolehlivějších systémů, americký systém Control4, který je součástí řešení inHome. Centrální jednotka obsluhuje topení, osvětlení, zabezpečovací systém, žaluzie, kamery, televize, satelit, audio a video systém.

Instalace systému inHome je takřka výhradně bezdrátová. Její instalace trvala v plně vybaveném vzorovém bytě pouhé dva dny.

Celý byt je možné ovládat a monitorovat vzdáleně pomocí téměř libovolného zařízení připojeného k internetu – počítače nebo „chytrého“ telefonu. V případě jakéhokoliv problému jsou uživatelé informováni prostřednictvím mobilního telefonu. Systém se ovládá velmi jednoduše a intuitivně pomocí dotykového panelu, televize nebo centrálního dálkového ovladače. Uživatelské rozhraní panelů může být upraveno podle vašich potřeb.

Systém inHome je navržen tak, aby i v případě nepravděpodobného selhání zůstaly všechny funkce domácnosti nedotčeny a bylo možné ji ovládat běžným způsobem. InHome také můžete dále rozšiřovat podle svých představ a možností.

Podívejme se společně na jednotlivé komponenty systému inHome.

Řídicí systém inControl

Control4 představuje jeden z nejbezpečnějších a nejsnáze ovladatelných řídících systémů. Umožní vám propojit všechna dálková ovládání (televizi, video, set-top-box, zesilovač…) v jedno univerzální. Na každé televizi v bytě můžete mít k dispozici menu Control4. Fotografie, hudbu, internetová rádia nebo oblíbené filmy, které máte ve svém počítači nebo notebooku umí Control4 zobrazit, nebo přehrát v libovolné místnosti.

Začít můžete jednoduchým ovládáním obývacího pokoje a postupně přidávat hudební a filmové zóny, světla, řízení topení a chlazení a další funkce .

Díky systému máte kdykoli přehled o aktuální, týdenní nebo měsíční spotřebě plynu, elektrické energie a vody.

Mezi příjemné funkce Control4 patří například buzení v požadovaný čas tlumenou hudbou, postupné otevírání venkovních žaluzií, nastavení požadované světelné scény a zapnutí kávovaru… K řízení bytu či televize můžete také využít svůj iPhone či iPod touch. Kdekoliv na světě můžete zkontrolovat stav vašeho bytu, sledovat kamery nebo upravit hodnoty vytápění.

Orientační cena pro vzorový 3+kk: 95 000 Kč


Úsporná regulace topení inSavings

Pomocí systému Synco living můžete snadno a rychle nastavit rozdílné teploty v jednotlivých místnostech svého bytu, aniž byste museli opustit obývací pokoj. Na centrální řídicí jednotce stačí nastavit požadovanou teplotu a spínací časy a systém udělá vše potřebné za vás.

Náročnější uživatelé mohou všechny funkce systému ovládat také pomocí vzdáleného internetového rozhraní nebo mobilního telefonu. Pokud vás na dovolené trápí nejistota, zda jste nezapomněli vypnout vytápění, můžete z internetové kavárny topný systém zkontrolovat a případně změnit jeho nastavení. Před návratem z dovolené pak stačí, když mobilním telefonem úsporný topný režim přepnete do normálního režimu a z týdenního pobytu na horách se tak vrátíte do příjemně vyhřátého domova.

Lze systémem bezdrátově ovládat jak servopohony na jednotlivých otopných tělesech, tak regulátory topných okruhů, kterými se řídí buď jednotlivé smyčky podlahového vytápění nebo otopná tělesa připojená přes centrální rozdělovač. Provozní teplotní režimy (Komfort, Standard, Útlum a Ochrana) mohou být nastaveny pro celou domácnost najednou. Navíc získáte přehled o venkovní teplotě a tlaku vzduchu.

Úspory se při použití systému Synco living pohybují mezi 20 až 30 procenty.

Orientační cena pro vzorový 3+kk: 38 000 Kč


Ovládání světel a žaluzií inRemote

Požadavky na to, čemu dnes říkáme moderní bydlení, se neustále zvyšují. Jedním z faktorů, který dokáže výrazně zvýšit jeho komfort, je bezdrátové ovládání světel nebo žaluzií.

Se systémem xComfort je možné upevnit vypínače na jakékoliv místo a jakýkoliv povrch. Díky bezdrátovému spojení s aktivním prvkem přímo na svítidle totiž nejsou součástí sítě s nebezpečným proudem. Konec hádkám o to, kdo půjde večer zhasnout – řešením je vypínač nalepený na nočním stolku.

Vypínač si můžete nechat připevnit přímo nad vanu či dokonce na sklo sprchového koutu. Je příjemné moci si ztlumit světlo během koupele – Systém xComfort s ním dokáže doslova kouzlit. Lze jej využít pro světelné scény, ovládat ho pohybem nebo ho použít k orientačnímu osvětlění prostorů. V případě vaší nepřítomnosti je možné nechat světla náhodně rozsvěcet a simulovat tak vaši přítomnost.

Ovládání žaluzií není o nic složitější. Při odchodu se automaticky zatáhnou, když však v zimním období vyjde slunce, automaticky se vytáhnou na sluneční straně, čímž sníží spotřebu energií. Pustíte-li si svůj oblíbený film a venku je ještě světlo, automaticky se zatáhnou. Ovládat se dají také vzdáleně, například z vaší kanceláře.

Orientační cena pro vzorový 3+kk: 42 000 Kč

Zabezpečení inSecurity


Byt je vybaven bezdrátovým zabezpečovacím systémem Jablotron OASIS, detektory kouře, pohybovými čidly a bezdrátovými kamerami. Zabezpečovací systém lze napojit na pult centrální ochrany nebo váš mobilní telefon.

Orientační cena pro vzorový 3+kk: 42 000 Kč

Závěr

S celkovou investicí převyšující zlehka 200.000 Kč byl byt v ceně 6.000.000 Kč rozšířen ve dvou dnech o nejnovější trendy digitální domácnosti. Prostředky nepřevyšující 4% celkové investice zásadním způsobem rozšířily možnosti již zcela dokončeného bytu. Díky bezdrátov��m technologiím nedošlo k porušení omítek ani malby. Systém inHome umožňuje řídit a ovládat – a to i na dálku – topení, osvětlení, zabezpečovací systém, žaluzie, kamery, televize, satelit a audio, video a internet ve dvou místnostech – obývacím pokoji s jídelnou a kuchyní a v koupelně. a

Stáhněte si tiskovou zprávu.