Home » Napsali o nás » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

 
17. dubna 2018 – Amazon Alexa si rozumí s inHome

Společnosti Insight Home, přední společnost v oblasti řízení budov a domácí automatizace, vyvinula společně s firmou WAGO jako jedna z prvních na světě komplexní propojení ovládání našich domovů pomocí virtuální asistentky Alexa od společnosti Amazon.

Vizí společnosti Insight Home je přinášet svým klientům co nejjednodušší a intuitivní ovládání jejich domovů a tím zlepšovat kvalitu bydlení. Hlasové ovládání je jedním z největších trendů poslední doby. A není nic intuitivnějšího, že se svým okolím komunikovat pomocí hlasu. Ovládání hlasem přitom není žádná novinka, ale dříve naráželo na fyzikální bariéry, kdy v běžné domácnosti, kde hraje televize nebo hudba a probíhá běžná komunikace, bylo téměř nemožné spolehlivě rozpoznat konkrétní příkaz pro požadovanou akci. To vše změnila až umělá inteligence v podání právě virtuální asistentky Alexa, kde díky obrovské výpočetní síle cloudových serverů Amazonu je možné i z poměrně hlučného prostředí spolehlivě rozeznat daný příkaz.

Společnosti Insight Home, která je vývojovým partnerem společnosti Amazon, se podařilo propojit zařízení Amazon Echo se svým systémem domácí automatizace inHome. „Často používaným termínem pro domácí automatizaci je inteligentní domácnost. Dosud toto označení neodpovídalo skutečnosti, protože se v podstatě jednalo pouze o pokročilé systémy měření a regulace a ovládání prostřednictvím chytrých telefonů nebo tabletů“, uvedl Jan Průcha, ředitel společnosti Insight Home a dodává „až díky propojení umělé inteligence virtuální asistentky Alexa s naším řešením se domácnost stává dalším členem rodiny, se kterým můžete verbálně komunikovat a tím celou domácnost naprosto přirozeně ovládat.“.

Toto propojení je možné jen díky tomu, že Insight Home využívá systémové řešení od světového leadera v automatizaci budov, společnosti WAGO. „Společnost WAGO vyvíjí a dodává celosvětově řešení pro automatizaci budov. Insight Home je naším největším partnerem v oblasti chytrého bydlení a jsme rádi, že se nám společně podařilo propojit naše centrální řídicí jednotky se systémem inHome s naprosto funkčním hlasovým ovládání v podobně virtuální asistentky Alexa od společnosti Amazon.“, říká Ondřej Dolejš, ředitel pro rozvoj.

Celé znění tiskové zprávy zde.

        
 

 
15. listopadu 2017 – Sexy Fusion za 100 bitcoinů tvoří dějiny

Sexy Fusion, česká butiková značka zabývající se vývojem a zakázkovou výrobou exkluzivních designových audio systémů, s potěšením uvádí na trh mistrovské dílo designového audia, ceněného na 100 bitcoinů zvaného Historická edice. Historická edice se zrodila z tradice, historického odkazu a inovace.

Pozornost okamžitě upoutají čelní panely, ručně vyrobené z osm století staré olivy, které rostla v Kalábrii (jižní Itálie). Takto exkluzivní dřevo vysychalo po dobu 30 let, aby byla zajištěna jeho stabilita, a čekalo na vhodnou příležitost ke zpracování. Oliva byla získána od společnosti Kinský Wood Design a pečlivě zpracována v dílně pod její kontrolou, s nekompromisní péčí o detaily. Design a prvotřídní provedení byly vytvořeny ve spolupráci s úspěšnými architekty.

Jan Krasňan, autor konceptu Sexy Fusion, hrdě říká: „S velkou radostí uvádíme na trh Historickou edici u příležitosti dosažení rekordní ceny Bitcoinu, která poprvé překonala hranici 6.000 euro (a 7.000 US dolarů). Historická edice je první a jediný exkluzivní designový audio systém, který je určen k prodeji pouze za Bitcoiny. Historická edice představuje inženýrskou špičku a při vývoji nebylo naším cílem na kvalitě ušetřit. 100 bitcoinů je nezapomenutelná částka, která bezpečně zajistí místo v historii.

Něco jako Bitcoin lidské dějiny ještě nepoznaly. Jedná se o inovaci a triumf lidského ducha, s globálním dopadem a tržní kapitalizací blížící se 2 bilionům korun. Bitcoin byl nazván "největším vynálezem od zemědělství" a facsinuje investory, bankéře, obchodníky i ekonomy po celém světě. A v poslední dekádě se jedná o nejrychleji rostoucí alternativní třídu aktiv.

Vzhledem k prestiži a značnému významu této unikátní transakce naši obchodní partneři, Kinský Wood Design a Insight Home, laskavě nabídli několik exkluzivních a vzrušujících benefitů, např. soukromý hon nebo vyjížďka na koni s Francescem Kinským dal Borgo nebo zápas pola či lekce pola zdarma v Aviator Polo Club.
Francesco Kinský dal Borgo komentuje: „Naše rodina byla po staletí hrdým patronem umění, kultury a hudby v českých zemích. Rádi v tomto odkazu pokračujeme a podporujeme i inovace. Bylo mi potěšením, že Kinský Wood Design mohl Janovi pomoci vytvořit Historickou edici. 800 let stará oliva našla na reproduktorech vhodné místo.

Celé znění tiskové zprávy zde.
 

20. září 2017 – Insight Home součástí Premium Design Group

Přední společnost v oblasti řízení budov a domácí automatizace nově součástí významné skupiny na poli bytového designu

Insight Home, jedna z předních společností na trhu smart home systémů, je od září 2017 součástí skupiny Premium Design Group, která má za cíl dosáhnout pozice lídra na poli bytového designu pro náročnou klientelu v horizontu tří až pěti let. Začlenění do skupiny má společnosti v následujících třech letech přinést až ztrojnásobení obratu.

Insight Home patří z hlediska používaných technologií a realizovaných instalací mezi špičky ve svém oboru, přičemž v letech 2015 a 2016 byla zařazena do žebříčku Českých 100 nejlepších firem. Společnost působí nejen v Čechách, ale i na Slovensku, v Polsku nebo Rusku. Jako systémový integrátor nabízí především řešení postavená na světových standardech AMX, Crestron, KNX a WAGO. Insight Home dále spolupracuje s předními architektonickými studii jakými jsou např. Jestico + Whiles, Mimolimit, ADR, D3A, A.I. DESIGN nebo A69 a podílí se na rezidenčních projektech společností DARAMIS, PENTA nebo SATPO.

Tím, že jsme se stali součástí Premium Design Group, jsme získali silného investičního a obchodního partnera. V souvislosti se zařazením do skupiny si klademe za cíl dosáhnout v následujících třech letech trojnásobného obratu. Chceme růst a toto je správná cesta. Nyní můžeme čerpat z mnohaletých zkušeností a vztahového zázemí významných investorů,“ uvedl Jan Průcha, předseda představenstva společnosti Insight Home.

Od roku 2009 společnost realizovala přes 100 exkluzivních rezidenčních vil a mnoho luxusních rezidenčních projektů. Speciálními projekty byly například vybavení a řízení Protonového centra nebo Galerie Černá labuť, která vznikla pod vedením přední světové architektky Evy Jiřičné.

Insight Home je silná inovativní značka a lídr v daném segmentu, což skvěle koresponduje s naším dlouhodobým záměrem v oblasti designového a high-end interiérového vybavení. Věřím, že smart home řešení společnosti Insight Home osloví naše stávající zákazníky, kterým tak budeme schopni nabízet širší paletu prémiových produktů a služeb,“ uvedl k realizované investici Jakub Křížek, CEO skupiny Premium Design Group.

Více o skupině Premium Design Group

Premium Design Group, která je od září 2017 novou skupinou na poli bytového designu pro náročnou klientelu, směřuje k vytvoření silného portfolia společností v oblasti výroby a prodeje prémiového vybavení domů a bytů.

Premium Design Group je společným podnikem majoritních akcionářů Jaroslava Havla, soustřeďujícího své neprávní aktivity pod značkou Czechoslovak Premium Brands, Jana Fidlera a Petra Němce, vlastníků developerské skupiny SEBRE, do jejíž aktivit spadá také úspěšná stavební společnost HINTON, a generálního ředitele skupiny Jakuba Křížka.

 

26. dubna 2016 – Sexy a Smart jdou ruku v ruce – SEXY FUSION

  • Na český trh je uvedena nová značka Sexy Fusion přinášející luxusní umělecké reprosoustavy
  • Sexy Fusion je inovativní koncept, který sjednocuje high-end zvuk, design, umění, možnost vylepšování, má investiční potenciál a nechybí ani filantropie
  • Prvním obchodním partnerem se stává společnost Insight Home, kde je Sexy Fusion vystavena
  • Jedinečné reprosoustavy budou k vidění a slyšení na Prague Design Weeku 2. až 8. května 2016

České veřejnosti se představuje nová značka luxusních uměleckých reprosoustav. Pod názvem Sexy Fusion přináší do interiéru nejen krásu, ale i pohodu a špičkový zvuk. Autor konceptu, Jan Krasňan, žil v New York City a pracoval jako investiční bankéř. Jeho vášní se stalo moderní umění včetně svých investičních aspektů.

Rozhodl jsem se spojit radost spotřební elektroniky, design, umění a filantropii v unikátní koncept, který je spojením toho nejlepšího, co v lidech je. Pracoval jsem na různých fúzích na obou stranách Atlantiku, ale tahle je nejvíc sexy,“ dodává Jan Krasňan s úsměvem. „Žádné jiné reprosoustavy na světě neposkytnou modulární platformu, která je interiéru přátelská, lze ji stále vylepšovat, nese atraktivní investiční potenciál a navíc podporuje rozvoj talentovaných studentů špičkových technologií.

Prvním ambasadorem značky Sexy Fusion se stává přední dodavatel technologií chytrého bydlení na českém trhu, společnost Insight Home, a.s. Předseda představenstva, Jan Průcha, komentuje: „Moderní dům není tvořen jen technologickými novinkami. Každý interiér si zaslouží i jedinečný styl a charakter, který mu propůjčí právě umělecké high-end reprosoustavy. S instalacemi značkových high-end systémů máme dlouholeté zkušenosti, nicméně koncept Sexy Fusion je další příčka evoluce, kam se lze posunout. Neodolali jsme a umělecké reprosoustavy jsme s potěšením vystavili v našem showroomu, kde všechny zájemce o tuto novinku rádi uvidíme.

Sexy Fusion bude k vidění a slyšení na přehlídce toho nejlepšího z českého designu. Prague Design Week se koná již třetím rokem od 2. do 8. května v domě Franze Kafky na Staroměstském náměstí. Luxusní reprosoustavy budou instalovány v místnosti č. 304, v interiéru navrženém designovým studiem Punto, které se podílí na společné expozici. Návštěvníci veletrhu si budou moci poslechnout svou vlastní hudbu, např. z mobilu a budou se pořádat kromě soutěží i workshopy prezentující výrobu reprosoustav v ČR.

Inspirace top světovými galeriemi se odrazila i v přístupu k zákazníkům. Reprosoustavy si lze zdarma na týden zapůjčit domů včetně elektroniky a několika výměnných uměleckých panelů. Díky zakázkové výrobě je možné vybrat dosud nevídanou povrchovou úpravu a osazení dle svého gusta i rozpočtu. Velkou ambicí Sexy Fusion je přinést brzy do řady českých domácností novou vlnu radosti a pohody, protože již nebude nutné se o nákupu audiosystému složitě dohadovat s partnerkou, která si potrpí na vytříbený design, eleganci a styl. Přitom většina komerčně dostupných řešení tuto podmínku nesplňuje. 

    

 

18. listopadu 2015 – Luka Living Rental Apartments – nejmodernější rezidenční budova v ČR – získala cenu Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace roku

Ve stanici metra Luka začala výstavba nejmodernější rezidenční budovy v České republice – Luka Living Rental Apartments. Patnácti patrová budova má 216 apartmánů, tři patra garáží a tři patra komerčních prostor o rozloze osmi tisíc metrů čtverečních, kde budou obchody, restaurace, wellness a další služby. Projekt je v každém ohledu pokrokový. Jedná se o mimořádně úspornou budovu v energetickém standardu A, všechny byty jsou připraveny na systém domácí automatizace a z toho 12 největších apartmánů budou již ve standardu tímto systémem vybaveny. Byty nebudou určeny k přímému prodeji, ale k dlouhodobému pronájmu.

Luka Living Rental Apartments navrhla renomovaná architektonická kancelář CAMA Architekti s.r.o. a za návrhem a projektem systémové elektroinstalace, měření a regulace a řízení celé budovy i jednotlivých apartmánů stojí přední společnost v oblasti automatizace budov – Insight Home, a.s. Výstavbu provádí Hinton, a.s.

Cílem investora bylo vybudovat v Praze komplex špičkově vybavených apartmánů, které budou klientům nabízeny formou dlouhodobého pronájmu. Tento koncept vyžadoval zcela jiný přístup, než na jaký jsme zvyklí u klasických rezidenčních developerských projektů, kde jsou byty určeny k prodeji.“, říká Ing. Tomáš Kašpar, generální manažer celého projektu ze společnosti Luka Residential s.r.o., a dodává „Investor na jedné straně nabízí klientům maximální komfort v užívání apartmánů a jejich úsporný provoz, na druhé straně potřebuje dokonalý přehled o provozu celé budovy v reálném čase.“.

V rámci již 13. ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace roku, kterou 11. listopadu pořádala společnost TOP EXPO CZ, získal tento projekt Cenu Ministerstva pro místní rozvoj ČR za komplexní řešení nového městského bytového areálu se zakomponováním multifunkčních ploch a zařízení při dosažení kvality bydlení s minimální spotřebou energie. Více zde.

            
 
 
18. března 2013 – Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy

V rámci letošního již třetího ročníku Světlo v architektuře 2013, který se koná ve dnech 4. až 7. dubna 2013
ve Veletržním paláci, vznikne ojedinělý projekt „Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy“. Společnost Czech
Architecture Week
společně se společností Schneider Electric a Insight Home v rámci této výstavy
vybuduje Modelový byt, tentokráte věnovaný ženám a zelenému bydlení.

Velkoryse koncipovaný modelový byt na ploše 640 m2 navrhl dámský tým kanceláře Bogle Architects pod vedením architektky Viktorie Součkové. Byt je zaměřený na ekologické zelené bydlení s maximálním ohledem na úspornost, pohodlí, bezpečnost, ekologii a udržitelný rozvoj. Byt kromě špičkového interiérového designu a svítidel představí moderní koncept pod hlavičkou „Chytrá domácnost nejen pro chytré ženy“. Byt bude řízen systémem inHome AMX, který dodává společnost Insight Home a jehož součástí budou ovládací prvky Unica Top a řídicí a regulační prvky KNX , které dodá společnost Schneider Electric .

 
 
5. prosince 2012 – Chytrý rozvaděč – průlom na trhu chytrého bydlení

Společnosti SUP-TECHNIK a Insight Home, a.s. se spojily a vyvinuly nový koncept pro domácí automatizaci – „Chytrý rozvaděč“. Jedná se o typizovaný domovní a bytový rozvaděč, který je sériově vyráběný
a ovládaný z moderní vizualizace. Jedná se o bezkonkurenčně nejlevnější produkt na trhu v oblasti chytrého bydlení, zcela komplexní a přitom dostatečně modulární tak, aby si klient mohl zvolit jen tu funkcionalitu, kterou využije.

V současné době jsou všechny realizace chytrého bydlení řešeny individuálně, což je celkem přirozeně poměrně finančně i časově náročné. Přitom zájem o chytré bydlení má čím dál tím více lidí. V Evropě je kolem 40% nových nemovitostí na domácí automatizaci připraveno. V Čechách je to zatím jen kolem 2%. Jedná se tedy o trh, který má enormní možnost růstu.

http://www.insighthome.eu/powered-by-inHome.html

18. září 2012 – Chytré bydlení – první elektronická kniha o digitální domácnosti je zcela zdarma

Společnost Insight Home, a.s., přední dodavatel řešení pro domácí automatizaci, dnes vydala první multimediální elektronickou knihu o digitální domácnosti – Chytré bydlení. Čtenářům je k dispozici zcela zdarma. Publikace vznikla v redakčním systému iBook Author od společnosti Apple Inc. a je určena pro tablety iPad. Chytré bydlení má celkem 170 stran, 514 obrázků, 28 obrazových galerií, 15 videí a 67 odborných termínů v glosáři. Autorem je Jan Průcha, předseda představenstva společnosti Insight Home, a.s.

www.insighthome.eu/Chytre-bydleni, www.facebook.com/Chytre.bydleni  
18. dubna 2012 – Expozice PRAGOSMART – vše o chytrém bydlení na jednom místě! (ke stažení)

Zajímají Vás nejnovější trendy v bydlení? Chcete, aby Váš domov byl bezpečnější, úspornější a pohodlnější?
Pak přijměte pozvání na první ročník expozice Haidy PRAGOSMART 2012, který Vám přináší společnosti INCHEBA PRAHA a Insight Home. PRAGOSMART 2012 se bude konat na pražském Výstavišti v Holešovicích
ve dnech 5. až 7. června 2012 a uskuteční se v rámci mezinárodního veletrhu PRAGOALARM / PRAGOSEC 2012.

www.pragosmart.cz , www.facebook.com/Pragosmart  

 

 

16. března 2010 – Inteligentní bydlení za dva dny? Rezidence Křižíkova představila v Čechách unikátní technologie pro bytový sektor (ke stažení)

Společnost Insight Home s developerem CTR group připravila zájemcům možnost pořídit si „chytrý“ domov na klíč.

Inteligentní technologie oproti obecnému povědomí nepronikají na český trh pomalu a opatrně, právě naopak. Spolupráce předního českého developera CTR group se společností Insight Home předznamenává nástup jejich využití v širokém záběru i mezi zájemci o nové rezidenční bydlení a investory. Ojedinělé technologické řešení, které lze v bytech vyšší třídy za pomoci bezdrátových technologií zavést v rekordně krátkém čase (v rozmezí dvou dnů), se tak stává dostupným zvýšením komfortu, bezpečí a ekonomičnosti bydlení. Více také zde.

                    

2. února 2010 Insight Home na veletrhu Integrated Systems Europe v Amsterdamu (ke stažení) 

Nejvýznamnější evropský veletrh pro profesionály v oblasti audia a videa přinesl řadu novinek nejen pro jednotlivé obory, ale také pro integrované systémy používané v tzv. inteligentních domech. Jedním
z účastníků byla ve dnech 2. až 4. února 2010 také společnost Insight Home, český poskytovatel služeb
v oblasti projektového poradenství a řešení a provozovatel Centra pro technologie inteligentního bydlení – www.CITIB.eu.

25. ledna 2010 Studenti ČVUT a evropských středních škol navštívili CITIB (ke stažení)

Budoucí inženýři oboru Inteligentní budovy při ČVUT a mladí elektrotechnici – specialisté se seznámili
s inteligentní instalací inHome. Exkurze do našeho ukázkového areálu CITIB v Praze připravili pro své posluchače vedoucí projektů v polovině prosince a ledna letošního roku na základě dohody se společností Insight Home. Přestože se o standardizování některých funkcí domácnosti směrem k jejich automatizaci
a propojování mezi odborníky i fajnšmekry hovoří již dlouho, praktických možností, jak se s ním seznámit, zatím v České republice není mnoho.

                                                                      

4. listopadu 2009 – Workference nejen o rezidencích (ke stažení)

Společnost Centers Publishing uspořádala Workferenci nejen o rezidencích, na kterou přijalo účast přes 90 zástupců developerů, projektantů a architektů. Insight Home byl pořadatelem odborného workshopu Inteligentní bydlení. Partnery workshopu byly společnosti AMX, AV MEDIA, SIEMENS, INELS a BySys.

                                    

24. září 2009 – Konference Inteligentní digitální domácnost (ke stažení)

 

V rámci výstavy FOR ARCH byla vydavatelstvím Sdělovací techniky - mediálního partnera Insight Home - pořádána odborná konference Inteligentní digitální domácnost. Naše společnost byla partnerem této konference.  Program celé konference naleznete zde. Jan Průcha vystoupil s prezentací Inteligentní domy? Ne. Zjednodušit bydlení. Celou prezentaci si můžete stáhnout zde.

13. srpna 2009 – Tisková konference – Otevření Centra inovací pro technologie inteligentního bydlení (ke stažení)

 

Společnost Insight Home a.s. představila spolu s partnery odborné veřejnosti Centrum inovací pro technologie inteligentního bydlení (CITIB). Nachází se v Praze 4 Cholupicích. CITIB je otevřen pro širokou veřejnost a nabízí ty nejmodernější trendy inteligentních systémů. Detailní prezentaci Centra inovací si můžete stáhnout zde (6 MB).