Řídicí systém inHome AMX

 

Prohlédněte si ukázky uživatelského rozhraní inHome
jehož základem je jednoduchost a intuitivnost.

Jsme přední společností v oblasti řízení budov a domácí automatizace. Z hlediska obratu
patříme mezi 10 % největších společností v České republice. Pro rok 2015, 2016 a 2017 jsme byli zařazeni do exkluzivní společnosti nejúspěšnějších firem, když jsme obdrželi ocenění Českých 100 nejlepších. Působíme také na Slovensku, Polsku a v Rusku. Jako systémový integrátor nabízíme především řešení postavená na světových standardech AMX, CRESTRON, WAGO, LUTRON, KNX nebo TECO.

Díky technologickému pokroku v posledních letech se to, co se dříve označovalo jako bydlení budoucnosti nebo inteligentní bydlení, stalo realitou. Se systémem inHome AMX dosáhnete energetických úspor, a tím šetrnosti k životnímu prostředí, vysoké úrovně bezpečí, díky ovládání přes chytré telefony a tablety naprostého pohodlí, zábavy v té nejvyšší kvalitě a v neposlední řadě významného zhodnocení celé nemovitosti.

Vše začíná od projektu, který definuje rozsah celého řešení, které je vždy modulární. Srdcem inHome je centrální systém, který díky potřebné infrastruktuře a jednotlivých aktivních prvků pomáhá automatizovat provoz domu. Ovládání a řízení celého
systému je velmi jednoduché a intuitivní. inHome se samozřejmě také stará
o zabezpečení domácnosti a poskytuje vám kdykoliv a kdekoliv přehled o jejím aktuálním stavu. Důležitým faktorem je optimální a efektivní ovládání tepelné techniky, díky čemuž se dosahuje velkých finančních úspor a systém je tím šetrný životnímu prostředí. Samozřejmostí je napojení veškerého osvětlení do centrálního systému
a navázání na vaše činnosti. inHome umožňuje velmi komfortní komunikaci mezi členy domácnosti a v neposlední řadě se stará i o zábavu. Aby vše fungovalo bezproblémově, zajišťujeme klientům pravidelný servis.  

Naši ukázkovou realizaci chytrého bydlení můžete navštívit a vše si vyzkoušet – domluvte si osobní prohlídku nebo volejte na +420 603 52 50 50. Možnosti systému inHome AMX vám představí naše VIDEO.

Projekt – Nabízíme zdarma osobní konzultaci, která vám umožní stanovit podrobné fungování moderního bydlení, které reflektuje váš životní styl a způsob, jakým budete váš dům nebo byt užívat. To je pak následně přeneseno do projektu, který popisuje umístění všech komponent systému (řídící a regulační prvky, ovládací prvky, kamery, čidla, audiovizuální techniku,…),
jejich vzájemné propojení až po konkrétní typy komponent, které jsou samozřejmě v souladu
se stylem a designem vašeho interiéru.

Nahoru 

Modulární řešení – inHome umožňuje moderní bydlení realizovat v několika etapách. Nejdůležitější je v prvním kroku realizace infrastruktury – kabeláže. Vše ostatní (centrální systém, ovládací a regulační prvky, kamery, multimédia…) se dá realizovat později v průběhu vašeho užívání domu nebo bytu podle toho, jaké budete mít možnosti.  

Nahoru 

Centrální systém – srdcem moderního bydlení je centrální systém, který má jednoduché
a intuitivní ovládání, kterým se řídí vytápění, ventilace, klimatizace, stínění, ohřev teplé vody, zavlažování, zabezpečovací technika, kamery, osvětlení, provoz spotřebičů, komunikace, distribuce TV a video signálu, rádia a hudby, telefonů a internetu.

Nahoru 

Infrastruktura – klíčem je strukturovaná kabeláž, rozvody videosignálu, audio signálu, telefonů, počítačová síť, WiFi, stínění, přepěťová ochrana, napojení na satelit a internet, zálohování.

Nahoru 

Automatizace – inHome na základě aktuální situace a vašich požadavků řídí vytápění, krby, klimatizaci, ventilaci, stínící techniku (rolety, žaluzie, markýzy, závěsy), ohřev teplé vody, vyhřívání bazénu, akvárií a jezírka. Podle venkovní vlhkosti řídí zavlažování zahrady. Ovládá alarm včetně mechanického zabezpečení (zámky, rolety, venkovní žaluzie). Vše je
samozřejmě možno řídit i ručně.

Nahoru 

Ovládání a řízení – inHome ovládáte pomocí dotykových obrazovek s jednotným a naprosto intuitivním uživatelským rozhraním, přes libovolnou televizi, počítač, notebook nebo mobilní telefon. Vybrané funkce (kamery, alarm, teploty,…) lze možno sledovat přes internetové rozhraní odkudkoli a kdykoli. Některé funkce lze také ovládat hlasem.

Nahoru 

Zabezpečení – Díky inHome máte kdykoliv přehled o bezpečném chodu domácnosti – stav alarmu, požární čidla, kamerový systém, infračervené závory,… Při odchodu jedním dotykem zapnete alarm, zatáhnete žaluzie, zhasnete světla, vypnete vybrané zásuvky,... inHome také simuluje bydlení v nepřítomnosti rozsvěcováním světel. Umožňuje také centrální zapnutí nebo vypnutí vybraných zásuvek (varná konvice, žehlička,…).

Nahoru 

Tepelná technika – pro efektivní vytápění (chlazení) je vždy potřeba kombinovat různé zdroje tepla. Navíc systém musí pružně reagovat na činnost členů domácnosti – otevření okna, náhlý požadavek na změnu teploty v místnosti atp. Jen díky efektivní a optimální regulaci alternativní zdrojů (solární panely, tepelná čerpadla, rekuperace vzduchu, fotovoltaické články a další) v kombinaci s případnými konvenčními zdroji se dosahuje těch nejvyšších úspor.

Nahoru 

Osvětlení – inHome napojuje vypínače do centrálního systému, kde je určeno jaký vypínač zapíná jaká světla. Vypínače mohou být i bezdrátové, a tak umístěny třeba na skle nebo zrcadle. Kdykoli se vypínač dá přidat nebo změnit světla, které ovládá. To umožňuje vytváření světelných scén (sledování televize, čtení, večeře, návštěva, úklid) a stmívání. V každém okamžiku máte přehled, kde se svítí a kde ne a z libovolného místa můžete vypnout nebo zapnout libovolné světlo.

Nahoru 

Komunikace – inHome vzájemně propojuje jednotlivé místnosti, zahradu, venkovní branku
a bránu pomocí domácího telefonu nebo videotelefonu na základě vnitřní počítačové sítě (VoIP). Samozřejmostí je zapojení do vnější telefonní sítě a vysokorychlostní internetové připojení.

Nahoru 

Zábava – inHome spojuje rodinné fotografie, domácí video, DVD nebo Blue Ray filmy, hudební alba, nahrané pořady ze satelitu nebo televize do jednoho mediálního centra. Z tohoto mediálního centra zabezpečuje distribuci zvukového a obrazového signálu (HDTV) do vybraných místností. Domácí kino ovládáte stejným ovladačem, jako ovládáte celý dům. Chcete-li si pustit film, jedním dotykem inHome zapne zesilovač, přepne TV na DVD, pustí DVD disk, spustí plátno a projektor a zatáhne žaluzie, večer pak rozsvítí světelnou scénu.

Nahoru 

Servis – jako jediné řešení svého druhu poskytuje inHome průběžnou údržbu a servis realizovaných zakázek. inHome umožňuje vzdálenou správu celého systému a společnost Insight Home zajišťuje přímo u klienta řešení případných problémů.

Nahoru 

Komponenty systému inHome AMX