Naše řešení pro rezidenční developerské projekty

 
 
  Naše společnost má rozsáhlé zkušenosti s rezidenčními developerskými projekty.

  Spolupracujeme s významnými developerskými společnostmi

  Nabízíme několik produktů, které s minimální počáteční investicí přináší developerovi konkurenční výhodu
     a zároveň vysoké zhodnocení nemovitosti pro kupující.

Prohlédněte si naše developerské reference.
 

Pro libovolně velký rezidenční developerský projekt nabízíme tři klíčové produkty:

  Green & Smart Place

  Systémová elektroinstalace

  Modulární systém chytrého bydlení inHome

Realizovali jsme nebo právě realizujeme projekty pro tyto developerské společnosti


Green & Smart Place

V souladu s trendy trvale udržitelného rozvoje a kvality veřejného prostoru nabízíme i řešení pro celý developerský komplex / areál, které přináší významné úspory, komfortní veřejný prostor, zvýšenou bezpečnost a vysokou úroveň pohodlí. Naším hlavním partnerem pro koncept Green & Smart Place jsou společnosti ze skupiny ČEZ.

  Fotovoltaika, solární panely

Společně s naší solární divizí Insight Energy Solar nabízíme komplexní řešení, které zásadním způsobem sníží náklady na provoz společných prostor (chodby, výtahy, garáže…) a v kombinaci s bateriovým systémem může řešit i provoz při výpadku el. energie.
 
  Sdílená doprava, dobíjecí stanice pro elektromobily

Spolu s partnery nabízíme systém sdílení automobilů, skútrů a kol. Parkovací a garážová stání mohou být vybaveny dobíjecími stanicemi, včetně systému pro rozúčtování spotřebované elektrické energie.
  
Chytrá domácnost

Jednotlivé domácnosti mohou být vybaveny systémovou elektroinstalací a díky systému inHome mohou být propojeny s celým areálem. Samozřejmostí jsou dálkové odečty energií a vazba na informační systém celého areálu.
 
Konektivita

Společné prostory, recepce, vnitřních komunikace a veřejný prostor pokrýváme signálem Wi-Fi. Lavičky mohou být vybaveny dobíjecími USB zásuvkami atp. Na recepci, ve výtahu nebo v dalších zónách může hrát tlumená hudba.
 
Chytré lampy
 
Vnitřní osvětlení ve většině případů spravuje investor. Díky chytrým LED lampám se může upravovat intenzita osvětlení dle provozu, lampy mohou šířit Wi-Fi signál nebo být osazeny čidly pro měření kvality ovzduší, případně kamerovými systémy.
 
Veřejná bezpečnost

Pro vstup / vjezd do areálu mohou být použity různé druhy přístupových systémů (např. pro rozpoznání SPZ), kamerový systém může hlídat určité prostory, lampy mohou být osazeny tlačítkem nouze atp.
 
Parkování

Přehled o volných parkovacích místech v pohodlí domova, možnost dálkového otevření vjezdu do garáží pro návštěvu, online rezervace parkovacího místa na daný termín, bezpečnostní kamery v garážích, vjezd na základě evidované SPZ, optimalizace dopravy.
 
Sdílení informací

Jedna aplikace pro všechny obyvatele areálu, která informuje o dění v rámci areálu, ale i v nejbližším okolí, možnost online rezervace nebo objednání různých služeb, parkování pro návštěvu, elektronický facility & property management.
 
 

Systémová elektroinstalace

Systémová elektroinstalace je nadstavbou konvenční elektroinstalace a umožňuje kdykoli v budoucnu bez jakýchkoli stavebních úprav rozšířit domácnost o komponenty nejmodernějšího systému chytrého bydlení. Přitom náklady na tuto systémovou elektroinstalaci jsou přibližně 200 Kč/m2 pro byty a 250 Kč/m2 pro domy.

Schematicky je systémová elektroinstalace zobrazena na vedlejším obrázku. V podstatě se jedná o rozšíření konvenční elektroinstalace o sběrnicový vodič JYSTY, který propojí veškeré koncové prvky (vypínače, termostaty, vybrané zásuvky…) a řízené prvky (rozdělovače podlahového topení, klimatizace, rekuperace…) s rozvodnicí. Dále se pod všechny koncové prvky instalují hlubší montážní krabice KP68 a rozvodnice se rozšíří od dvě DIN lišty.

Takto realizovaná systémová elektroinstalace umožní nasazení libovolného sběrnicového systému domácí automatizace.
 

Z vlastní zkušenosti nedoporučujeme pro rezidenční developerské projekty použití bezdrátových systému domácí automatizace. Drátové řešení je vždy řádově spolehlivější, rychlejší, bezpečnější a nabízí mnohem širší možnosti řízení jednotlivých technologických celků.
 

Pošlete nám typizovanou bytovou jednotku Vašeho projektu a my Vám zdarma naceníme jak konvenční, tak systémovou elektroinstalaci.


 

Modulární systém digitální domácnosti inHome
 

Systémová elektroinstalace umožňuje uživatelům kdykoli v budoucnosti instalovat inteligentní systém inHome. Výhoda systému inHome je jeho modulárnost. Jednotlivé moduly se dají pořizovat postupně.

 • inSecurity – EZS slouží k zabezpečení domácnosti. V případě neoprávněného vniknutí do bytu se rozhouká siréna a bude zaslána SMS o této události. Systém EZS lze také napojit na PCO (pult centrální ochrany).

 • inHeat – Systém automatizace domácnosti pomáhá snadno a pohodlně řídit systémy vytápění, ventilace a klimatizace a další. Může znamenat úsporu až 30 % energie na vytápění a pro životní prostředí nižší emise CO2.

 • inLight – Všechna světla a jejich zapínání a vypínání mohou být napojena na inteligentní systém řízení osvětlení a žaluzií. Díky tomu je možné vytvořit libovolné světelné scény, navázat jejich ovládání na činnosti a chování uživatelů domu – vypnutí všech světel při odchodu, nasvícení cesty na toaletu, když se člověk v noci probudí, pomalé rozsvěcování ložnice, když má člověk vstávat nebo zapnutí vybrané světelné scény při sledování televize.

 • inWatch – Kamerový systém vnějších a / nebo vnitřních kamer. Záznam kamer může být nahráván. Obraz kamer je možno sledovat jak přes televizi, tak přes mobilní telefon.

 • inControl – Řídící jednotka s mp3 přehrávačem pro obývací pokoj
  a ložnici. inControl integruje všechny moduly inHome do jednoho celku, který je pak možno ovládat přes televizi, dotykový panel, iPad nebo iPod.

 • inMedia – Rozšíření systému inControl o multimediální XBMC přehrávače pro obývací pokoj a ložnici, díky kterým lze sledovat film
  z úložiště či Blueray disku. V kuchyni bude umístěn All-in-one PC pro brouzdání internetem nebo pro přehrávání multimedií.

 • inEnergy – Díky měření spotřeby pro každý byt má uživatel okamžitý přehled o spotřebě jednotlivých energií. Jedná se o teplou a studenou vodu, topení, plyn nebo elektrickou energii. Podrobné statistiky lze mimo náhledu na řídicím systému i odeslat e-mailem.