Home » Novinky » Insight Home prostřednictvím DigitálníDomácnost.cz na berlínské IFA 2010

3. září 2010

Insight Home prostřednictvím DigitálníDomácnost.cz na berlínské
IFA 2010

3. září - 8. září 2010 – Insight Home nechyběl ani na nejvýznamnějším veletrhu v oboru spotřební a zábavní elektrotechniky IFA 2010 , který se pravidelně koná v Berlíně. A jak se očekávalo, veletrh překvapil v mnoha ohledech – jednalo se o jubilejní již 50. ročník, celkem 134.400 m2 výstavní plochy, 1.423 vystavovatelů, 235.000 návštěvníků a objem obchodů uzavřených na veletrhu dosáhl 3.5 miliardy EUR.

Hlavním tématem IFA 2010 jsou 3D televizory, které do Berlína přijeli představit světoví výrobci jako Samsung, Panasonic nebo Philips. Vedle 3D televizorů, k jejich sledování jsou potřeba speciální brýle, představil německý výzkumný institut Frauenhofer na veletrhu i televizory, které umožňují sledovat trojrozměrný obraz i bez nich.

Druhým fenoménem veletrhu jsou tzv. hybridní televizory, které kombinují příjem televize s internetem. Japonská Sony zde představuje svoji vizi domácí zábavy budoucnosti v podobě nové on-line služby, kterou chce od podzimu nabízet svým zákazníkům v pěti velkých evropských zemích, včetně Německa. Uživatelé hybridních televizorů nebo přehrávačů blu-ray disků přes platformu Qriocity poskytne neomezený přístup k hudbě, filmům a videu.

IFA se vůbec poprvé zaměřila na elektronické knihy a čtecí zařízení pro ně.

Podívejte se na naše zpravodajství na www.DigitalniDomacnost.cz : http://www.digitalnidomacnost.cz/berlinska-ifa-2010-v-rytmu-3d/