Home » Novinky » Systém inHome exkluzivně pro projekt Rezidence Kolovraty

30. května 2010

Systém inHome exkluzivně pro projekt Rezidence Kolovraty

Developerská společnost  POLYXENA CAPITAL  s.r.o. si vybrala systém inHome pro všech 16 vysoce nadstandardních nízkoenergetických domů v pražské městské části Kolovraty.

V místech s největším souvislým porostem zeleně v Kolovratech,  kterým  je lesopark Prknovka, a který se nachází na západní straně Kolovrat  (byl před sto lety vysazen uhříněveským učitelem Františkem Prknem), vzniká unikátní  projekt  výstavby nízkoenergetických  rodinných domů.

V této ekologicky hodnotné lokalitě bude na pozemcích o výměře 615 - 1730 m2  realizována, ve třech etapách  v průběhu  dvou let, výstavba  samostatného areálu 16-ti  nízkoenergetických domů v nadstandardním provedení. V prvních dvou etapách vznikne 14 RD (typy C a D) podle projektu  vypracovaného v architektonickém ateliéru   firmy  axioHM s.r.o. (Ing. arch. Vladan Hodek, Ing. Hansjürg  Minder, Arq. Flavia Vallarino). V průběhu třetí etapy vzniknou dva, svojí architekturou a vlastním pojetím, zcela unikátní rodinné domy, které splní požadavky  nejnáročnější klientely. Projekty těchto dvou jedinečných solitérních domů označených  S1 a S2, byly vypracovány v ateliéru Ing. arch. Milan Ruso.

Díky využití systému rekuperace tepla  splňuje projekt požadavky na luxusní,  nadstandardní  a přitom energeticky úsporné bydlení. Samozřejmou součástí standardu vybavení je vnitřní datový rozvod, inteligentní řízení inHome a kontrola domu, centrální vysavač a venkovní žaluzie.

Technologie výstavby, stavební prvky, vnitřní vybavení Standardní provedení RD obsahuje:

  • kompletní dodávka RD včetně kolaudace obvodové zdivo z porothermu 24 cm, zateplení obvodového pláště 25 cm (polystyrén), okna, prosklené stěny a vstupní dveře – dřevěné euro 78 / trojsklo, elektrické venkovní žaluzie s propojením do inteligentního systému řízení a ovládání domu dřevěná garážová vrata na elektrický pohon elektrický silnoproud

  • rozvod strukturované kabeláže pro PC a internet inteligentní systém řízení a ovládání domu inHome - inteligentní osvětlení , pokročilé řízení topení a větrání celého domu, ochrana vlastního bezpečí, filmy + hudba na jedno tlačítko EZS + EPS aktivní rekuperace tepla (předehřev větraného vzduchu v zimě a dochlazování  v horkých dnech tepelné čerpadlo a elektrický topný systém v podlaze každé místnosti kuchyňská linka POGGEN POHL vybavená spotřebiči GAGGENAU koupelny.

  • V součinnosti s bytovým architektem  (možnost klientských změn) dřevěné podlahy – masivní parkety, bambus biokrb s možností variabilního umístění a designu centrální vysavač – Husky vytápěná zámková dlažba před garáží základní terénní úpravy – před domem vzrostlý strom, srovnání terénu, osetí trávou v ceně domu jsou služby bytového a zahradního architekta. 

Více informací naleznete na www.rezidencekolovraty.cz .