Insight Home Newslettery


PF 2017

Vážení,

děkujeme Vám za přízeň a přejeme Vám nezapomenutelný rok 2017.

Hodně štěstí a zdraví přeje

Tým Insight Home
 

Podzim 2016 

RESIDENZ BUBENEČ

Exkluzivní rezidenční projekt s originální skleněnou vitráží Ryby od mezinárodně uznávané umělkyně Míly Fürstové (autorka obalu alba skupiny Coldplay), návrhem od AI Design a systémem inHome.

AKTUÁLNĚ.TV – BYDLENÍ BUDOUCNOSTI

Vydavatelství Economia společně s Insight Home pro vás připravily ojedinělý speciál Bydlení budoucnosti – průvodce chytrou domácností. Prohlédněte si celkem 12 tématických videí.

AJURVÉDSKÁ KUCHYNĚ

Ke správnému (chytrému) stylu bydlení patří i správná strava. Proto jsme se stali partnery projektu Ajurvédských snídaní. Dalšími partnery jsou Černá Labuť a Freshbedýnky.

IDC IOT FORUM 2016

Insight Home byl partnerem konference IDC IOT FORUM 2016.

ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

Od září letošního roku jsme členem České rady pro šetrné budovy.

PARTNER PRAGUE POLO CUP 2016

Již počtvrté v řadě jsme byli partnery mezinárodního turnaje koňského póla Prague Polo Cup 2016.

REZIDENCE WALTROVKA

Se společnosti Naconi nabízíme chytré bydlení v rámci klientských změn.

VYBRANÉ REFERENCE

Rodinná vila Praha 4

Rodinná rezidence Severní Čechy

Residenz Bubeneč Praha 6

Z TISKU

Říjen – Be the BEST Futuristické vize se stávají realitou

Září – Studio ČT24 Chytré domácnosti, rozhovor s Janem Průchou

Červen – Forbes NEXT Noemova archa

Květen – Hospodářské noviny Napustí vanu, doplní ledničku. Naše domy i města jsou stále chytřejší

 
 
Jaro 2016

Insight Home v Českých 100 nejlepších

Pro rok 2015 jsme byli zařazeni do exkluzivní společnosti nejúspěšnějších firem, když jsme obdrželi ocenění Českých 100 Nejlepších. 

SEXY FUSION

Stali jsme se ambasadorem luxusních uměleckých zakázkových reprosoustav. Přijďte si je poslechnout na Prague Design Week od 2. do 8. května.

THE OPPIDUM

Největší miliardářský bunkr na světě. Vzhledem k tomu, že systém AMX má ty nejvyšší bezpečnostní certifikace, stala se naše společnost technologickým partnerem celého projektu.

Insight Life – Passion, People, Life, Success, Fun

Iniciovali jsme platformu, která spojuje zajímavé produkty, společnosti a řešení.

inHome pro SATPO

Uzavřeli jsme smlouvu o spolupráci s developerskou společností SATPO.

Chytré bydlení v Marina Island

Se společnosti Naconi nabízíme chytré bydlení v rámci klientských změn.

VYBRANÉ REFERENCE

Rodinná rezidence – Severní Morava

Funkcionalistická vila – Praha-východ

Z TISKU

Duben – Česká televize – Sama doma, chytré bydlení – Rozhovor s Janem Průchou

Únor – VILLA JOURNAL – Světlo v chytré domácnosti

Prosinec – BE THE BEST – Rozhovor s Janem Průchou: Insight Home – Algoritmus chytrého bydlení

Prosinec – Komora – Rozhovor s Janem Průchou: Chytré bydlení jsem si nejdřív vyzkoušel na sobě, teď jej prodávám 

Listopad – Forbes – Inside The World's Largest Private Apocalypse Shelter, The Oppidum


PF 2016

Přejeme všem našim klientům, zákazníkům, partnerům, kamarádům a blízkým prožití roku
2016 s nadhledem.

Tým Insight Home 
   
Podzim 2015

Luka Living-Smart Rental – nejmodernější rezidenční budova v ČR
Luka Living-Smart Rental je nejmodernější rezidenční budovou v ČR. Zároveň se jedná o největší rezidenční projekt, který bude vybaven technologiemi domácí automatizace – chytrého bydlení – jehož projektantem je naše společnost. Patnácti patrová budova má 216 apartmánů, dvě patra garáží a jedno patro komerčních prostor, kde budou obchody, restaurace, wellness a další služby. Projekt je v každém ohledu pokrokový. Jedná se o mimořádně úspornou budovu v energetickém standardu A, všechny byty jsou připraveny na systém domácí automatizace a z toho 12 největších apartmánů budou již ve standardu tímto systémem vybaveny. Byty nebudou určeny k přímému prodeji, ale k dlouhodobému pronájmu. Luka Living-Smart Rental navrhla renomovaná architektonická kancelář CAMA Architekti s.r.o. a výstavbu provádí Hinton, a.s.
Galerie >

Systém CRESTRON součástí inHome řešení
V souladu s naší snahou nabízet našim klientům ty nejlepší produkty a řešení, které jsou na světovém trhu dostupné, jsme v září letošního roku po vzájemné dohodě s evropskou centrálou začali vést první kroky pro splnění kritérií stát se partnerem a mít tak možnost zařadit do portfolia našich produktů i systém CRESTRON. Společnost Crestron Electonics byla založena v roce 1968 a patří mezi opravdovou světovou špičku v oblasti řídicích a automatizačních systémů. Nabízí nejširší paletu produktů pro řízení a AV distribuci na trhu. Crestron představuje vrchol zejména díky jedinečné kvalitě a spolehlivosti všech produktů, vysoké vyspělosti technologií, vynikající podpoře ze strany výrobce a kvalitnímu zpracování všech nabízených komponent.
Více >

Černá labuť – art&event galery
Pro multifunkční prostor Černé labutě jsme realizovali projekt a implementaci systému inHome AMX pod vedením mezinárodní architektonické kanceláře AI – DESIGN paní architektky Prof. Ing. arch. Evy Jiřičné CBE. Součástí řešení inHome AMX je ovládání světel a světelných scén včetně RGB pásků. Dodali jsme a nainstalovali veškerá svítidla, která z velké míry dodala společnost ERCO. Součástí řešení je řízení a ozvučení celého prostoru, který je rozdělen do šesti nezávislých audio zón. V hlavních galerijních prostorech jsou instalovány dvě multimediální projekce. Celá galerie se ovládá z intuitivního rozhraní na dotykovém tabletu iPad.
Galerie >

Česká televize – Dobré ráno
10. září 2015 Česká televize vysílala reportáž o možnostech ovládání různých technologií hlasem. Část reportáže byla natáčena v našem Centru inovací a rozhovor České televizi poskytl Jan Průcha. V reportáži byly použity i ukázky z našeho instruktážního videa, které shlédlo už více než 40.000 lidí. Tato reportáž má na našem Facebook profilu více než 12.000 shlédnutí.
Více >

Audio Video Show Praha
Insight Home byl partnerem výstavy Audio Video Show Praha, která se konala v březnu v hotelu Don Giovanni Praha. Na výstavě bylo k vidění více než 60 světových značek v oblasti audio-vizuální techniky a technologií pro domácí automatizace. Systém inHome návštěvníci zařadili na druhé místo. Zvítězil systém Crestron.
Více >

Schneider – EcoXpert seminar
Společnost Schneider Electric pořádala v červnu mezinárodní seminář CEE EcoXpert, který se konal ve přímořském slovinském letovisku Portorož. Společnost Insight Home jako jediná zastupovala na semináři Českou republiku a prezentovala projekty řízení velkých rezidenčních projektů pomocí systému KNX se zaměřením na domácí automatizaci s systémy měření a regulace.

Prague Polo Cup – 2. místo v turnaji
V září se konal třetí ročník mezinárodního turnaje v koňském pólu Prague Polo Cup 2015. Finále přišlo shlédnout více než 700 návštěvníků. Kromě společnosti Insight Home turnaj sponzoroval například Moser, Roberto Coin, Bedeur, Advantage Cars, La Martina, Veuve Clicquot a další. Vítězným týmem se stal Moser a druhý skončil tým Global Blue, za který hrál i Jan Průcha.
Více > 
 
    
Pour féliciter 2015

Děkujeme našim zákazníkům, partnerům, dodavatelům a všem, kteří nám drží palce. Jen díky vám byl pro nás rok 2014 nejúspěšnějším v historii. Máme za sebou více než 100 realizací, dvě prezentační centra v Praze, jedno v Olomouci a v Bratislavě. Pro letošní rok připravujeme mnoho novinek, technologických inovací a po Slovensku a Rusku vstup na další evropský trh.

Ať je rok 2015 plný výzev, inspirací a dobrých nápadů. K tomu vám přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a trpělivosti a co nejvíce fine lidí ve vašem okolí.

Tým Insight Home  
 
Podzim 2014
 

Vila Průhonice – systém inHome AMX
Na podzim tohoto roku jsme dokončili realizaci systémové elektroinstalace a řídicího systému inHome AMX
ve vile v Průhonicích. Vilu navrhlo přední světové architektonické studio Jestico + Whiles. Do systému je integrován domácí vrátník, vstupní branka, brána a garážová vrata, zabezpečovací a kamerový systém, řízení osvětlení a stínění, řízení topení, chlazení a vzduchotechniky, měření spotřeb energií, distribuce audia a videa, ovládání AV techniky, integrace meteorologické stanice a součástí realizace bylo i dodání a instalace veškerých interiérových a exteriérových svítidel.
Galerie »

inHome AMX 2.0 na nových zařízení Apple
Společnost Apple 9. září představila nové telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus a nové hodinky Apple Watch. Následně pak 16. října představila iPad Air 2 a iPad mini 3. Spolu s těmito produkty uvedla na trh iOS 8.1 a operační systém OS X Yosemite. iPhone 6 a 6 Plus díky svému většímu displeji přináší pro domácí automatizaci ještě komfortnější a přehlednější nástroj pro ovládání bydlení. Díky našemu novému grafického rozhraní inHome AMX 2.0, které jsme letos uvedli na trh, mají naši zákazníci k dispozici nejmodernější nástroj domácí automatizace. Samostatnou kapitolou budou Apple Watch, díky kterým budete moci ovládat svůj dům i ze zápěstí ruky.

Insight Home partnerem Realitního kongresu 2014
3. listopadu se v Praze se konalo největší setkání realitních odborníků ve Střední Evropě a společnost Insight Home byla znovu partnerem. Pátý ročník přivítal rekordní počet účastníků z řad manažerů realitních kanceláří, poradenských a developerských firem a dalších hráčů realitního trhu. Insight Home na svém stánku všem návštěvníkům předváděl řešení pro developerské projekty – Chytrý rozvaděč.

Pozvánka do vzorového domu – Olomouc
Moderní rodinný dům vybavený technologiemi pro komfortní a bezpečné bydlení. Přáním investora bylo sdílet svou fotografickou sbírku s přáteli, mít k ní přístup z celého světa prostřednictvím chytrého telefonu a mít ji nejen bezpečně zálohovanou, ale i snadno spravovatelnou. Součástí instalace je i robustní alarm a ovládání venkovních žaluzií s ochranou proti větru. Tento dům je plně zařízen, slouží jako předváděcí centrum, které lze po dohodě kdykoliv navštívit. Návštěvu si domluvte na telefonu +420 606 230 707 nebo na emailu olomouc@InsightHome.eu.
Galerie »

1. místo v turnaji HUBLOT Prague Polo Cup
V září se konal třídenní mezinárodní turnaj v koňském pólu HUBLOT Prague Polo Cup 2014. Turnaje se zúčasnily celkem čtyři týmy složené z mezinárodních amatérských i profesionálních hráčů. Finále přišlo shlédnout více než 600 návštěvníků. Kromě společnosti Insight Home turnaj sponzoroval například Hublot, Moser, Assental Group, La Martina, Veuve Clicquot, Advantage Cars a další. Vítězným týmem se stal Saffron + Eden Island Seychelles, za který hrál i Jan Průcha z Insight Home.
 
 
Květen 2014
 

Rezidence Jilská II– Projekt chytrého bydlení
Dokončili jsme prováděcí projekt chytrého bydlení pro exkluzivní byty v Rezidenci Jilská II. Za realizací stojí mezinárodní investorská společnost Coast Capital Partners. Palác Jilská II představuje 15 exkluzivních bytů, které budou vybaveny již ve standardu systémem domácí automatizace, čímž se propojí nejmodernější technologie s neorenesanční architekturou.
Galerie »

Rezidence Jilská II– Reprezentativní byt
V rámci rekonstrukce Paláce Jilská II jsme realizovali reprezentativní byt, ve kterém si zájemci o exkluzivní bydlení na rohu ulic Skořepka a Jilská mohou vyzkoušet systém domácí automatizace inHome. Byt je možno ovládat zcela konvenčně, ale navíc inHome řídí zabezpečovací systém, kamerový a komunikační systém, vytápění, chlazení, stínění, krb, tři televize, domácí kino, multimediální centrum, Apple TV a ozvučení třech místností systémem SONOS. Vše je samozřejmě možno ovládat z integrovaného iPadu a to i vzdáleně.
Galerie »

inHome – nové grafické rozhraní
Po pěti letech zkušeností a vývoje přicházíme se zcela ojedinělým konceptem grafického rozhraní pro ovládání domácí automatizace. Na téměř půlročním vývoji jsme spolupracovali s prestižním studiem Michelle Bivotti. Svojí koncepcí vychází ze zásad ovládání mobilních aplikací zveřejněných společností Apple pro systém iOS 7. Z prvních instalací tohoto nového rozhraní máme velmi pozitivní zpětnou vazbu od našich klientů. Od tohoto kroku si slibujeme ještě intuitivnější a přehlednější ovládání vašich domovů.
Galerie »

Bratislava – Nový show room
Společnost AV Integra – člen skupiny Insight Home – otevřel v Bratislavě nový show room – PARTNERS GALLERY. Celý show room řídí systém inHome AMX a ovládá světelné scény, špičkový systém domácího kina s Full HD 3D projekcí, zasedací místnost nebo například bio krb. Systém ozvučení je řešen z části „neviditelnými“ nástěnnými reproduktory a je napojen na americký systém SONOS. Ve spolupráci s partnery jsme vytvořili plnohodnotný tým pro návrhy exkluzivních interiérů pro nejnáročnější klientelu.
Galerie »

 
 
PF 2014

Vážení, 

rok 2014 je před námi a měl by přinést mnoho zajímavých událostí. Sportovní fanoušci se jistě těší na ZOH
 v Soči a Mistrovství světa v Brazílii, oslavíme sté výročí narození Bohumila Hrabala i Tomáše Bati ml.,
připomeneme si 25 led od Sametové revoluce a snad se dočkáme i stabilní vlády a otevření tunelu Blanka.
Určitě každého z nás čeká i mnoho nových osobních i pracovních výzev. V našem případě to bude vstup do
šestého roku existence firmy, uvedení nové verze systému inHome AMX na trh a dokončení, pro nás dvou
nejvýznamnějších rezidenčních projektů. 

Rádi bychom Vám popřáli dostatek výzev, hodně štěstí, zdraví a energie na jejich zvládnutí. 

Realitní kongres 2013

V Praze se konalo největší setkání realitních odborníků ve Střední Evropě. Čtvrtý ročník Realitního kongresu, kterého byl Insight Home partnerem, přivítal rekordní počet účastníků z řad manažerů realitních kanceláří, poradenských a developerských firem a dalších hráčů realitního trhu. Hovořili zejména o legislativních změnách, které od ledna ovlivní český realitní trh a o jeho dalším vývoji také směrem k domácí automatizaci.

Galerie – PORT X

Úspěšně jsme dokončili realizaci systému domácí automatizace pro hausbót PORT X. Systém inHome řídí osvětlení a stínění topení a chlazení, integruje EZS, kamerový systém a meteorologickou stanici, zajišťuje distribuci audia a videa, hlídá výšku hladiny Vltavy, monitoruje nebezpečí zámrzu přívody vody a detekuje výšku hladiny v odpadní jímce. Vše se samozřejmě ovládá výhradně pomocí iPad a iPhone, včetně vzdáleného přístupu. 

Prague Polo Cup 2013

Čtyři týmy, tři dny, jeden pohár. Na dostihovém závodišti Velká Chuchle pořádala společnosti NFK Marketing & Management a.s. ve spolupráce s „Aviator Polo Club" v termínu od 12. do 14. září mezinárodní turnaj v koňském pólu. Partnery jednotlivých týmů byly exkluzivní vozy Maserati, privátní banka J&T Banka, realitní kancelář zaměřená na luxusní nemovitosti Svoboda & Williams a společnost STOPKA se značkovým nábytkem. 

Majitel společnosti Jan Průcha hrál za tým Maserati, který skončil na třetím medailovém místě.

PRAGOSMART 2013

Na pražském Výstavišti v Holešovicích se v září uskutečnil 2. ročník veletrhu chytrého bydlení, šetrných budov a smart technologií PRAGOSMART. Naše společnost byla podobně jako loni partnerem konference, u jejíž zrodu jsme spolu s Incheba Praha stáli. Výstava po tři dny nabídla ideální prostředí pro organizované i náhodné setkávání zástupců výrobců, importérů a dodavatelů automatizace budov s jejich obchodními partnery, potenciálními investory a zákazníky nejen na expozicích vystavovatelů, ale také v přednáškových sálech.

 
 
Červenec 2013
 

Chytré léto s inHome
Léto je v plném proudu, našim dětem začaly prázdniny. Posledních 10 měsíců bylo teplotně nadprůměrných a červen byl druhým nejteplejším od roku 1934. Ukazuje se totiž, že chlazení našich domácností začíná být důležitějším tématem, než vytápění. K udržení příjemné teploty však nestačí jeden termostat v obývacím pokoji. Je potřeba komplexní systém, který kromě regulace teploty integruje i vnější podmínky a chování obyvatelů. Systém inHome AMX efektivním způsobem řídí chlazení a navíc ohlídá vaši nemovitost, i když jste na dovolené. Prostě budete vždy „jednou nohou doma“.

PRAGOSMART 2013
Na pražském Výstavišti v Holešovicích se v termínu 23. až 25. října 2013 uskuteční 2. ročník veletrhu chytrého bydlení, šetrných budov a smart technologií PRAGOSMART. Naše společnost je podobně jako loni partnerem konference, u jejíž zrodu jsme spolu s Incheba Praha stáli. PRAGOSMART si upevňuje charakter B2B akce a je určen především pro projektanty, architekty, stavební inženýry, developery, investory, dodavatele staveb a správce budov a v tomto duchu jsou koncipovány i odborné doprovodné programy. Odborným partnerem veletrhu se stala Česká rada pro šetrné budovy CZGBC.

PORT-X – inHome už i v houseboatech
Přístav splněných snů o svobodném bydlení či podnikání na vodě – to je myšlenkou jedinečného designového mobilního zařízení PORT X. Provedli jsme kompletní projektovou dokumentaci a realizaci systémové elektroinstalace. inHome bude řídit osvětlení a stínění topení a chlazení, Integrovat EZS, kamerový systém a meteorologickou stanici, zajišťovat distribuci audia a videa, hlídat výšku hladiny Vltavy, monitorovat případný zámrz přívodu pitné vody a detekovat výšku hladiny v odpadní jímce. Vše samozřejmě bude ovládáno výhradně pomocí iPad a iPhone, včetně vzdáleného přístupu.
Galerie

BMW Czech Polo Open 2013
Insight Home byl partnerem Mezinárodního turnaje v koňském pólu. Za typického britského počasí se turnaj hrál na pražském závodišti v Chuchli. Slavnostní zahájení moderovala Jana Štefánková, hosty přivítala organizátorka turnaje Martina Lewis a úvodní řeč pronesl generální ředitel BMW Group Česká republika Dr. Josef Reiter. Vítězem se stal tým Eden Island Seychelles. Podívejte se na záznam z turnaje v podání českých televizí:
Česká televize
Televize Metropol, od 24:34 minuty

Galerie – Chytrý byt nejen pro chytré ženy
V rámci letošního již třetího ročníku Světlo v architektuře 2013 jsme prezentovali veřejnosti systém inHome AMX ve velkoryse koncipovaném modelovém bytě o rozloze 640 m2, který navrhl dámský tým kanceláře Bogle Architects pod vedením architektky Viktorie Součkové. Byt byl řízen systémem inHome AMX, jehož součástí byly ovládací prvky Unica Top a řídicí a regulační prvky KNX, které dodá společnost Schneider Electric.
 
    
Duben 2013 

Chytré bydlení nejen pro chytré ženy
Zveme vás do velkoryse koncipovaného modelového bytu o rozloze 640m2, který vznikl v rámci letošního již třetího ročníku Světlo v architektuře 2013, jež se koná ve dnech 4. až 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci. Byt navrhl dámský tým kanceláře Bogle Architects pod vedením architektky Viktorie Součkové a realizovala jej společnost Czech Architecture Week. Byt je řízen systémem inHome AMX, který dodala společnost Insight Home a jehož součástí budou ovládací prvky Unica Top a řídicí a regulační prvky KNX, které dodala společnost Schneider Electric.
Vytiskněte si vstupenku zdarma...

Protonové centrum - dokončeno
V únoru jsme úspěšně dokončili implementaci systému inHome AMX v Proton Therapy Center, Praha - Bulovka. Toto onkologické klinické centrum patří mezi nejmodernější a nejpokrokovější centra v Evropě. Systém inHome AMX řídí celou recepci, sedm zasedacích místností a tři kanceláře vedení společnosti. Ovládá systém topení a chlazení, osvětlení, stínění a AV techniku a jeho součástí je i IP TV a distribuce audia a videa - vše přehledně dostupné pomocí iPad a iPhone.
Prohlédněte si galerii unikátních fotografií...

Ostravská univerzita - výzkumná laboratoř
Máme velkou radost, že jsme vyhráli výběrové řízení na vybavení pro specializovanou laboratoř s technologiemi domácí automatizace, která je realizována v rámci projektu Inovace výuky informatických předmětů ve studijních programech Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Díky technologii inHome se budou moci studenti seznamovat s principy řízení a realizace domácí automatizace, měření a regulace. Součástí řešení bude i parametrický model chytrého domu, který bude simulovat různé procesy i na základě vnějších vlivů.

Insight Home podporuje POLO
Koňské pólo není v Česku zatím nijak rozšířené. V současnosti jej u nás hraje jen pár desítek hráčů. Proto jsme se rozhodli rozvoj póla podpořit. V současné době jsme partnery dvou klubů - Aviator Polo Club a Gill Polo Club. V dubnu jsme partnery turnaje Arena Polo Cup a v květnu pak Beginner Polo Cup. Oba turnaje se budou konat v Chlumci nad Cidlinou.

ABB a Insight Home ve vile Tugendhat
V rámci výstavy Ampér 2013 jsme přijali pozvání od společnosti ABB do funkcionalistické vily Tugendhat, ve které nedávno skončila rekonstrukce. Tato vila už tenkrát obsahovala technologické prvky, které nejsou běžné ani v dnešních nejmodernějších domech - pokročilou vzduchotechniku, do podlahy zajíždějící okenní tabule o váze více než 800 kg, elektronický zabezpečovací systém nebo výtahy na jídlo či popel.
Prohlédněte si galerii fotografií...
 
     
PF 2013


Vážení,

přejeme Vám v novém roce pevné zdraví, hodně energie, co nejvíce obchodních úspěchů
a mnoho štěstí po celý rok 2013.

A... Děkujeme za spolupráci a podporu!

Insight Home tým 
  
 
Prosinec 2012 

Stáhněte si zdarma knížku Chytré bydlení
V září jsme vydali první interaktivní elektronickou publikaci o chytrém bydlení. Za dva měsíce si ji stáhlo přes 4.000 čtenářů. Knížku zařadil do svého iBook Store také Apple. Publikace je určena všem, kteří uvažují o chytrém bydlení, všem, kteří chtějí mít více pohodlí a bezpečí a zároveň snižovat spotřebu energií. Obsahuje 170 stran, 514 obrázků, 28 galerií, 15 videí s 67 odborných termínů v glosáři.

Chytrý rozvaděč – průlom na trhu chytrého bydlení
Společnosti SUP-TECHNIK spol. s r.o. a Insight Home, a.s. se spojily a vyvinuly nový koncept pro domácí automatizaci – Chytrý rozvaděč. Jedná se o typizovaný domovní a bytový rozvaděč, který je sériově vyráběný, tedy cenově velmi dostupný, a přitom dostatečně modulární tak, aby si klient mohl zvolit jen tu funkcionalitu, kterou si přeje. Na trh jej uvádíme společně se společností Pražská energetika, a.s.

Český slavík s Insight Home
Letos se konalo jubilejní padesáté udílení cen nejoblíbenějším interpretům. Bylo také poměrně překvapivé – po 14 letech se stal vítězem Tomáš Klus a sesadil tak z pomyslného trůnu Karla Gotta. Další nečekanou situací bylo vystoupení Daniela Landy. My jsme rádi, že jsme jako partneři celé ankety mohli podpořit českou hudební scénu. Naše fotografie naleznete v galerii.

Inteligentní budovy – pro vás zdarma
Insight Home je partnerem čtvrtletníku Inteligentní budovy, jehož druhé číslo vychází tentokrát elektronicky 12. prosince a je pro vás zcela zdarma. Hlavním tématem je snižování spotřeb energií. Zajímavé budou také výsledky průzkumu, který redakce zaměřila na systémy automatizace budov. Bezplatné zasílání časopisu objednávejte na jana.poncarova@trademedia.us nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Časopis najdete na www.inbudovy.cz.

REVOX jako součást inHome
Kdo by si nevzpomněl na legendární kotoučové magnetofony REVOX. V současné době tato značka nabízí kompletní moderní audio a video řešení pro domácnost. Při tomto vývoji REVOX využil i své dlouholeté zkušenosti s profesionální studiovou technikou. Díky tomu jsme se rozhodli nabídnou našim zákazníkům plnou integraci produktů REVOX do systému domácí automatizace inHome.

Podzimní konference
Letošní podzim byl bohatý na konference. Po dvou odborných konferencích na výstavě For Arch jsme byli partnery dalších tří konferencí, vždy s úvodním příspěvkem. ČVUT, Fakulta elektrotechnická pořádala konferenci Smart Home 2012. Následně vydavatelství FCC Public uspořádalo konferenci Perspektivy bydlení a v neposlední řadě Internet Info pořádalo vůbec první konferenci s tématem Digitální a propojená domácnost.
  
     
Září 2012 

Insight Home vystavuje na FOR ARCH 2012
Zveme vás na náš stánek na výstavě FOR ARCH 2012. Na výstavě představíme novou řadu panelů AMX Modero X Series. Přijďte se pokochat více než dvaceti palcovým panelem, ze kterého se dá ovládat celý dům jedním dotykem prstu. Budeme vystavovat od 18. do 22. září v hale 6 v rámci výstavy FSDays 2012. Jste zváni jménem naší společnosti zcela zdarma. Stačí, když vyplníte online registraci
. Na každého z vás čeká překvapení!

Expandujeme na Slovensko a do Ruska
Díky vzrůstající poptávce po domácí automatizaci a chytrém bydlení z východní Evropy jsme v tomto roce rozšířili své aktivity na Slovensko a Rusko. V současné době máme vlastní zastoupení v Moskvě a Bratislavě. Trh s domácí automatizací ve východní Evropě zdaleka nedosahuje svého potenciálu, kde v západní Evropě je téměř 40% nových domů připraveno na inteligenci, zatímco ve východní Evropě je to okolo třech procent. Kontakty na naše zastoupení jsou zde.

Spouštíme certifikační program inHome

V září jsme spustili vlastní certifikační program pro elektromontážní a integrátorské firmy. Každá firma, které projde naším certifikačním školením, získá osvědčení „Proškolený partner společnosti Insight Home. Jakmile provedeme s partnerem úspěšnou realizaci systému inHome, získá osvědčení „Certifikovaný partner společnosti Insight Home“. Tento program jsme spustili na základě rostoucích požadavků firem, které mají zájem nabízet systémovou elektroinstalaci pro systém inHome. Věříme, že tímto krokem ještě posílíme naši pozici na trhu domácí automatizace.

Stali jsme se přímým partnerem společnosti ABB

Naše společnost navázala podpisem rámcové smlouvy strategické partnerství se společností ABB. ABB jako jeden z průkopníků systémového řízení budov, v 90.letech pod názvem  EIB a následně celosvětově uznávaným a certifikovaným systémem KNX je významným hráčem na celosvětovém poli automatizace budov. Naše vzájemná spolupráce se zaměří především na prosazování spojení technologií KNX a inHome AMX v rámci nejnáročnějších realizací v rezidenčním sektoru. Díky tomu, že odebíráme komponenty přímo od výrobce, máme rozsáhlou technickou podporu a silné zázemí, můžeme klientům nabídnout vysokou úroveň našich služeb. 

Insight Home – člen Czech Deco Team
Od srpna jsme členy prestižního CZECH DECO TEAMu
. Jedná se o spojení vybraných firem, architektů a designérů s cílem nabídnout klientovi špičkové služby v oblasti návrhu a realizace interiérů a designu. Art Director je Prof. Dr. Ing. arch. Bořek Šípek a průmyslový design zastřešuje Prof. ak. arch. Jiří Pelcl. CDT má vlastní časopis, který je distribuován VIP klientům, architektům a bytovým designérům v ČR. V současné době připravuje vlastní showroom v centru Prahy.

Společnost AMX je 30 let na trhu
Americká společnost AMX, kterou na českém, slovenském a ruském trhu reprezentujeme, letos slaví 30 let od založení. V letošním roce dosáhla významného ocenění – prestižní časopis Sound Vision Install udělil společnosti AMX nejlepší ocenění BEST HOME CONTROL SYSTEM za systém domácí automatizace a vrcholem je nejvyšší ocenění za nejlepšího výrobce – BEST MANUFACTURER. Hezký dárek ke kulatinám. Gratulujeme a těšíme se na dalších třicet let!


Duben 2012

Nízkoenergetické dřevostavby se systémem inHome
V březnu jsme zahájili spolupráci se společností Ecomodula s.r.o., která staví ekologické, inteligentní, nízkoenergetické dřevostavby vysoké kvality nejen v České republice, ale i v Evropě. K dosažení maximální úspory energií a uživatelského zdraví používá nejnovější technologie a v ekostavebnictví patří ke špičce. Právě z těchto důvodů se spojila s námi a s naším partnerem, společností SUP-TECHNIK spol. s r.o. Každý dům bude vybaven systémem chytré domácnosti inHome.

Insight Home členem Czech Green Building Council
Stali jsme se členem Czech Green Building Council – Česká rada pro šetrné budovy. Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) je neziskovou organizací podněcující trh, vzdělávání a změny v legislativě k vytvoření prostředí pro kvalitní stavby, které jsou současně ekonomicky ziskové i šetrné k životnímu prostředí. Podobné organizace jsou v mnoha zemích po celém světě. Insight Home je prvním členem ve svém oboru. Od členství si slibujeme výměnu informací, budování sítě kontaktů, vzdělávání veřejnosti a svých odborníků, a budování povědomí o šetrných budovách a chytrých domácností.

Pozvánka – Šetrné budovy 2012 – 10. května
Konference a expo Šetrné budovy 2012 je největší českou událostí ve svém oboru. V nabitém programu letošní konference se představí více než 80 osobností. Účastníci získají novou perspektivu v pohledu na budovy a stavebnictví a poznají hlavní hnací síly proměny tohoto odvětví a Insight Home nebude chybět. Mediálním partnerem je portál DigitalniDomacnost.cz.

Pozvánka – Seminář Inteligentní budovy z pohledu stavitele 2012
Nakladatelství Sdělovací technika pořádá ve středu 25. dubna v rámci doprovodného programu Mezinárodního stavebního veletrhu IBF odborný seminář s názvem Inteligentní budovy z pohledu stavitele 2012. Na semináři vystoupí Jan Průcha s příspěvkem „Systémová elektroinstalace – základ inteligentní budovy“. Srdečně vás na seminář zveme, vstup je zdarma a po registraci získáte zdarma i vstupenku na Stavební veletrh. Mediálním partnerem je portál DigitalniDomacnost.cz.

Pozvánka – Perspektivy bydlení – Předpoklady nasazení chytrých technologií 
V rámci téhož veletrhu pořádá vydavatelství FCC Public konferenci Perspektivy bydlení – Předpoklady nasazení chytrých technologií. I na tomto semináři vystoupí Jan Průcha s příspěvkem „Asistivní technologie jako součást chytrého bydlení“. Pokud vás zajímají technologie pro seniory, tak přijměte pozvání na tuto konferenci. Registrace je zdarma a i zde získáte zdarma  vstupenku na Stavební veletrh. Mediálním partnerem je portál DigitalniDomacnost.cz.

AMX získal šest prestižních SVI Award ocenění
Časopis Sound Vision Install každoročně oceňuje nejlepší produkty a řešení v oboru. Letos společnost AMX získala celkem šest ocenění. Pro naše zákazníky jsou nejdůležitější dvě – za nejlepší systém domácí automatizace a nejlepšího výrobce. Jasně to potvrzuje, že systém chytrého bydlení, který je postaven na AMX řešení je i odbornou veřejností považován za nejlepší na světě. Dále byly oceněny dotykové panely a širokoúhlé panely AMX, aplikace AMX pro chytré telefony a tablety a v neposlední řadě digitální maticové přepínače ENOVA DGX.

 
Březen 2012

Insight Home v Událostech na ČT1
Jako jediná společnost z naší branže jsme měli samostatný pořad v hlavní zpravodajské relaci UDÁLOSTI. Děkujeme České televizi a slečně Barboře Kladivové za tuto možnost. Pořad vidělo téměř milion diváků. Vstup byl do Událostí zařazen v pátek 27. ledna 2012. Po odvysílání pořadu stoupla návštěvnost na našich stránkách téměř dvacetinásobně a od té doby se udržuje na dvojnásobné výši než před odvysíláním.

Insight Home v EKONOMIKA + na ČT24
Celý pořad, který Barbora Kladivová natáčela v Centru inovací, byl odvysílán v pátek večer v pořadu EKONOMIKA + a dočkal se následně třech repríz. „Chytrý dům v podání Insight Home, systém inHome: Více bezpečí, úspor, pohodlí a volného času. Chytrý dům vám nabídne téměř vše. Zákazníci hodně slyší na úsporu energie a bezpečí domácnosti, což tyto moderní systémy poskytují. K rozvoji oboru přispěla paradoxně krize, která tlačí lidi k úsporným opatřením a šetřivosti..."

PRAGOSMART – první ročník expozice o chytrém bydlení
Přijměte naše pozvání na expozici PRAGOSMART, která proběhne v rámci mezinárodního veletrhu PRAGOALARM / PRAGOSEC na Pražském Výstavišti ve dnech 5. – 7. června. Pořadateli expozice jsou INCHEBA PRAHA a Insight Home. Jedná se o projekt, který má za cíl odbornou veřejnost seznámit s možnostmi ve všech oblastech chytrého bydlení – bezpečí, úspory, pohodlí, zábava a ekologie.V rámci expozice proběhne i Konference PRAGOSMART – Chytré bydlení.

inHome v nejnovějším katalogu AMX
Na výstavě ISE 2012 v Amsterdamu americká společnost AMX představila svůj nejnovější katalog The Showcase 2012. Tento katalog ukazuje možnosti AMX ve vybraných realizací z celého světa. Nechybí například ani instalace v nejvyšší budově světa – dubajský Burj Khalifa – nebo unikátní projekt ekologického a inovativního zastoupení společnosti Unilever v Singapuru . Byli jsme velmi potěšeni, že i naše Centrum inovací bylo vybráno do tohoto prestižního katalogu.

Ampér 2012 – Konference Inteligentní budovy
V rámci mezinárodního veletrhu Ampér 2012, který proběhne ve dnech 20. – 23. března na brněnském Výstavišti se 21. března koná odborná konference Inteligentní budovy 2012. Na této konferenci vystoupím s příspěvkem o trhu inteligentních systémů pro řízení budov. Jste srdečně zváni – vstup je pro naše partnery zdarma. Mediálním partnerem konference je DigitalniDomacnost.cz

Širokoúhlé panely v nabídce AMX
Společnost AMX představila unikátní širokoúhlé panely Moderato X Series. Tyto panely budou dosahovat úhlopříčky až 20,3" s rozlišením 1920×800 bodů. Jako jediné na trhu umožní ovládání gesty, video v HD rozlišení, multi-tasking, hlasovou a obrazovou komunikaci a veliký pozorovací úhel.
 
 
PF 2012

Vážení,

přejeme Vám v novém roce pevné zdraví, hodně energie, co nejvíce obchodních úspěchů
a mnoho štěstí po celý rok 2012.

A... Děkujeme za spolupráci a podporu!

Insight Home tým
 
Listopad 2011

Natočili jsme nové VIDEO o systému inHome
Abychom zpřístupnili každému zájemci o chytré bydlení co nejvíce informací, rozhodli jsme natočit krátký film. Jeho cílem je shrnout hlavní možnosti, funkce a výhody systému inHome. Oslovili jsme společnost HERAFILM, která natáčela i instruktážní videa projektu FUTUR/E/MOTION pro společnost ČEZ. V neuvěřitelně krátkém čase, ale ve velmi dobré a tvůrčí náladě, vznikl téměř desetiminutový snímek, který za měsíc shlédlo téměř 650 lidí. Film je také součástí našeho seriálu Chytré bydlení DNES na www.iDNES.cz/chytrebydleni, kde jej vidělo tisíce lidí.

Chytré bydlení DNES – ojedinělý projekt
Společně s Mladou frontou DNES a partnery jsme úspěšně realizovali unikátní speciál o chytrém bydlení. Od 19. září do 1. října vyšla v každém celostátním vydání MF DNES jedna celostrana věnována různým tématům z oblasti chytrého bydlení. Věnovali jsme se fungování chytrých instalací, úsporám, základním krokům k pořízení systému inHome, možnostem realizací v již hotových bytech a domech, zábavě a pohodlí, ale také jak takový inteligentní systém může pomoci dětem nebo seniorům. Součástí kampaně byly i čtyři články na zpravodajském portálu www.iDNES.cz/chytrebydleni.

Nenápadný brněnský klenot
V zářijovém čísle prestižního časopisu Domy a bydlení EXCLUSIVE vyšel osmistránkový článek o překrásné vile nad brněnskou přehradou, který je z dílny architektonického studia ATX Architekti. Vila má 26 místností včetně vnitřního bazénu, sauny, fitness a rozsáhlé terasy. Veškeré technologie a distribuci audia a videa řídí systém inHome. Fotografie doprovázející článek pořídila přední česká fotografka Ester Havlová, specializující se na fotografii architektury.

SWISS HOUSE – úspěšná kolaudace
Úspěšně jsme dokončili rezidenční projekt SWISS HOUSE www.rezidenceswisshouse.cz, nacházející se v klidné lokalitě asi v polovině ulice Jeremenkova. Všech 18 bytů je vybaveno chytrou elektroinstalací a základním řízením systémem inHome a 6 z nich je vybaveno i kompletním inHome, který se ovládá z iPadů. Jedná se o jeden z prvních dokončených developerských projektů tohoto druhu a my jsme rádi, že jsme byli u toho.

 
Září 2011

Chytré bydlení DNES

Naše společnost spolu s Mladou frontou DNES a partnery připravuje speciál o chytrém bydlení. Od 19. září do 1. října bude každý den v celostátním vydání MF DNES jedna celostrana věnována různým tématům z oblasti chytrého bydlení. Chcete-li se o nových trendech v bydlení dozvědět více a nečtete pravidelně MF DNES, napište nám na info@InsightHome.eu a my vám zašleme zdarma všechny výtisky. Speciál bude také podpořen zpravodajským portálem www.iDNES.cz.

FUTUR/E/MOTION – seriál se natáčel i v CITIB

Koncept FUTUR/E/MOTION – www.futuremotion.cz představila skupina ČEZ. Jedná se o projekt nové koncepce výroby, distribuce a spotřeby elektrické energie s důrazem na decentralizaci výroby energie – tzv. Smart Grids. Myšlenky FUTUR/E/MOTION jsou zajímavou formou prezentovány pomocí osmidílného seriálu, který se také natáčel v našem Centrum inovací pro technologie inteligentního bydlení a vysílala jej Česká televize.

Insight Home partnerem konference Inteligentní Digitální Domácnost

Naše společnost je i potřetí partnerem třetího ročníku konference Inteligentní Digitální Domácnost 2011, která proběhne 23. září v rámci veletrhů For Arch a For Elektro v pražských Letňanech. Jan Průcha v 11:30 přednese příspěvek "Digitální domácnost – trh s největším potenciálem růstu v ČR". Přijměte pozvání na tuto konferenci. Vstup ze zdarma po předchozí registraci na http://www.stech.cz/index.php?id_document=401160663.

Insight Home – Golden Partner AMX

Díky stále rostoucímu zájmu o inteligentní domy a byty se naše společnost v letošním roce stala Golden Partner firmy AMX a je největším odběratelem amerického systému AMX v České republice. Očekáváme v letošním roce o 300% vyšší obrat než v roce loňském.

CITIB v televizi NOVA

Centrum inovací bylo 14. června v reportáži Život v neobvyklých domech v pořadu Víkend televize NOVA. Pořad měl toho večera druhou největší sledovanost (kromě televizních novin a počasí) s více než 30% podílem a vidělo jej přes půl milionu diváků.

I na dále posilujeme náš tým

Abychom uspokojili rostoucí zájem o řešení inHome posilujeme náš vývojový tým o Tomáše Košťála. Tomáš je certifikovaným vývojářem systému AMX a má bohaté zkušenosti z opravdu velkých instalací a především z oblasti profesionální audiovizuální techniky.


Krátká zpráva – 10. června 2011 – Centrum inovací v televizi NOVA

Centrum inovcí ve vysílání televize NOVA
Centrum inovací pro technologie inteligentního bydlení v Praze 4 bude prezentováno v úterý, 14. června
od 21:30 v pořadu televize NOVA – Víkend.

Pořad se natáčel 20. května a zveme Vás k jeho sledování.

Máte-li zájem Centrum navštívit, volejte na 603 52 50 50, nebo napište na info@InsightHome.eu

Květen 2011

Proton Therapy Center
Získali jsme zakázku na řízení vybraných prostor v nově vznikajícím Protonovém centru v Praze, jehož cílem je stát se špičkovým klinickým zdravotnickým zařízením, které pro léčbu pacientů s nádorovým onemocněním bude využívat velice přesnou a nejmodernější technologii. Díky vlastnostem protonové terapie bude možné podstatně zlepšit a rozšířit léčbu nádorů v blízkosti životně důležitých struktur, a to s minimálním poškozením zdravých tkání. Technologie inHome bude v Protonovém centru řídit topení, osvětlení, stínění a audiovizuální techniku, dále pak realizovat ozvučení, distribuci audia a videa, IP televize, telefonie VoIP a telekonference.

Insight Home – Brno – otevíráme novou pobočku
Abychom byli blíže svým klientům, otevíráme novou pobočku v Brně na adrese Mariánské náměstí 1. Vedení pobočky se ujmul Radek Křivánek, partner Insight Home a bývalý předseda představenstva společnosti GiTy, a.s. Od otevření pobočky si slibujeme lepší zákaznickou podporu pro oblast celé Moravy. V současné době vedeme jednání o vzniku brněnského prezentačního centra, které bychom chtěli otevřít ještě v tomto roce.

Centrum inovací – Případová studie amerického AMX
Americká společnost AMX, jejíž je Insight Home Premium partner, využila naši realizaci Centra inovací pro technologie inteligentního bydlení jako svoji případovou studii. Centrum inovací se tak stává významnou realizací řídicího systému AMX v celosvětovém měřítku. Například v dubnu navštívili Centrum inovací odborníci z centrály Procter & Gamble.

Posilujeme náš team
Díky rostoucímu zájmu o řešení inHome jsme posílili náš team. Partnerem společnosti Insight Home se stal Radek Křivánek, který povede naši brněnskou pobočku a přichází k nám z pozice předsedy představenstva společnosti GiTy a.s. Obchodní oddělení posiluje Jan Rada, projekční tým vede ing. Zuzana Franková a řízením nových projektů byl pověřen Tomáš Dittrich.

Získejte švýcarské hodinky
Kvalitní hodinky patří k životnímu stylu našich klientů. Proto jsme připravili pro nové zákazníky, kteří si u nás chytrou domácnost inHome objednají, jako bonus švýcarské hodinky FORTIS. Značku FORTIS jsme vybrali právě pro to, že podobně jako systém inHome, vynikají špičkovou kvalitou a spolehlivostí. I proto jej používají kosmonauti nebo piloti armádních letek i civilních aerolinií z celého světa.
 


Prosinec 2010

PF 2011
Přejeme Vám klidné a pohodové vánoční svátky a v novém roce pevné zdraví, hodně energie, samé obchodní úspěchy a mnoho štěstí. Pour Féliciter 2011.

Otevřeli jsme nové prezentační centrum
Nové prezentační centrum Rozhledna vzniklo z nádherného bytu s velkou terasou nad Prahou v 15. patře s výhledem na Vyšehrad a Pražský hrad. Kanceláře jsou vybaveny systémem inHome pro řízení digitální domácnosti. Rádi předvedeme nejnovější novinky na trhu. Domluvte si schůzku nebo volejte 603 52 50 50.

Od Nového roku používáme nový systém Helios Orange
Snažíme se v nejvyšší míře pečovat o své zákazníky. Proto jsme se rozhodli implementovat technologicky vyspělý informační a ekonomický systém zefektivňující všechny běžné i naše vysoce specializované firemní procesy – Helios Orange od společnosti Asseco Solutions. Jeho hlavní částí je na míru upravený CRM modul pro zlepšení práce s potencionálními klienty a našimi stávajícími zákazníky.

Společnost Insight Home se od ledna stává Premier Partner společnosti AMX
Díky stále užší spolupráci s americkou společností AMX (www.amx.com) a překročení letošního předpokládaného obratu o 44% se společnost Insight Home stává Premier Partner společnosti AMX. Díky tomuto partnerství ještě zlepšíme prodej, dostupnost a podporu produktů AMX našim zákazníkům.

Produkty Apple v nabídce Insight Home
Systém inHome umí zcela integrovat nejnovější produkty Apple iPad, iPhone a iPod, které umožňují interaktivním způsobem ovládat celou digitální domácnost. Dodáváme tyto produkty i s elegantní dokovací soupravou, která umožňuje jejich napájení a zabudování do zdi. Pouhým dotykem se panely vyklopí k bezdrátovému použití.